Poprvé v sezoně jste dokázali vyhrát dvakrát za sebou. Jste spokojený?

S výsledkem jsem spokojený, ale pořád je v naší hře dost a dost chyb. Stále máme spoustu věcí, které potřebujeme vylepšit.

Dnes to vypadlo, že jste zápas měli pod kontrolou, i když se Třinec dostal na kontakt.

Pod kontrolou ano. Defenziva pracovala velmi dobře a to neberu jen obrannou čtyřku, ale líbila se mi defenziva celého mužstva. Ale chybí mi stále lepší dohrání akcí. Měli jsme tam několik slibně rozjetých akcí. Musíme toho zakončit daleko víc. Za stavu 2:1 se nám otevíralo dost okének na to, abychom soupeře dorazili daleko dřív.

Pomohl vám v přípravě vzájemný zápas z poháru, který jste doma prohráli 0:1?

Třinec jsem viděl i v jiných zápasech, i po tom našem pohárovém. Myslím si, že hraje pořád stejnou hru. Je to kvalitní mančaft, hrají agresivně. Když potřebují, tak to umí zjednodušit. Třeba dnes jsem očekával, že za stavu 2:1 tam ještě přidají ke Gavlákovi Smetanu a budou tam mít dva obry. I když jsme hráli v defenzivě dobře, tak si myslím, že by nám to možná udělalo problémy.

Hrála stejná jedenáctka jako proti Ústí. Už se vám vykrystalizovala pevná základní sestava?

Na začátku jsem dost sázel na ty zkušenější, ale ti to prostě nezvládli v těch prvních pěti kolech a v poháru s Třincem. Když to vezmu, tak teď jsou tam mladí hráči. I když mladí Je jim už dvaadvacet třiadvacet let. Za sebou už něco mají. Jiní hráči v takových letech hrají za národní týmy a úplně někde jinde. Prostě už to musejí zvládat a zatím to zvládají.

Takže chytili šanci za pačesy?

Ano, ale nesmíme přestat hrát to, co po nich chci. Pokud se ale vrátí k tomu svému, jak já říkám, drbacímu fotbalu, tak úspěšní nebudeme.

Michal Ordoš znovu začal mezi náhradníky. Dnes dal gól. Bude mu podle vás sedět tahle role žolíka?

Záleží to jenom na něm. Nebráním se tomu, že bude hrát od začátku. Ale musí ty výkony potvrzovat.

Vždycky říkáte, že hráči z lavičky musejí na hřiště něco přinést. Dnes zařídili pojistkový gól.

Přesně tak nějak si to představuju.

V Olomouci se minulý týden hodně debatovalo o výzvě „Spojme síly pro Sigmu". Podepsala se pod ni řada vašich bývalých svěřenců. Jak se vám v týdnu pracovalo?

Tyhle okolní věci do kabiny nikdy netahám. Nezajímám se o to a ani hráče do toho nezatahuju. I když si myslím, že oni to sledují. Já ale vůbec. Kdybych to dělal, tak bych se z toho musel zbláznit.