„Jsem rád, že jsme to zvládli, ale nemůžeme zase létat v oblacích. Takové zápasy jsou jednou za sezonu. Musíme spadnout na zem, hrát zodpovědně a cílevědomě jít za postupem," říkal Kalvoda.

K němu Sigmě chybí ještě třináct schodů. To maximálně. Pokud bude hrát v sobotní pohodě, pak dozajista míň.

Petr Uličný tady před začátkem tiskovky říkal, že 7:0 nikdy v kariéře nevyhrál. Co vy?
Vlašim jsme porazili 6:0, ale 7:0 jsem v mistrovském zápase asi taky ještě nezažil.

Tak gratulujeme. Jaký to byl proti Sokolovu zápas?
Abych řekl pravdu, tak Sokolov mě trochu zklamal pasivní hrou. Proti Vlašimi udělali čtyři změny. Čekal jsem, že budou hrát ofenzivněji a agresivněji. Kluky ale musím pochválit za kvalitní výkon. Dá se říct, že jsme je do ničeho nepustili.

Jak moc pomohly rychlé góly?
Když padnou rychlé góly, tak to samozřejmě vždycky pomůže. Je to hodně jiné, než když jsme třeba s Varnsdorfem museli dotahovat.

Zápas vyšel téměř dokonale celému týmu. Ale hlavně Michal Ordoš hraje od začátku jara ve velké formě. Souhlasíte?
Musím říct, že hrál výborně. Dal gól, nachystal další akce. Ale tak to bylo už třeba v Turecku, kde většina nebezpečných akcí chodila přes něj. Musím si na něho ale dávat pozor.

V jakém smyslu?
To si nechám pro sebe.

Vy jste naznačoval už na podzim, kdy měl kondiční manko a chodil do zápasů jako střídající hráč, že když potrénuje, bude klíčovou postavou. Naplňuje to?
To máte pravdu, ukazuje to. Já si ho pohlídám, aby to tak bylo i dál.

Fotbalová Sigma ve druhém jarním vystoupení smetla Sokolov 7:0. Překonala tak dosavadní nejvyšší vítězství v sezoně nad Vlašimí.

Demolice Sokolova: Zleva třígólový Václav Vašíček, David Houska, Jan Navrátil, Michal Vepřek a Ondřej Kušnír. Foto: DENÍk/Jiří Kopáč

Vašíček s Chorým by mohli hrát spolu

Hattrick nastřílel Václav Vašíček. O tom jste zase prohlásil, že dá hattrick a pak pět zápasů nic…
Taky už jsem mu říkal, že může skončit sezonu. Protože on je přesně ten typ. Ale ne. Hrál kvalitní utkání. Umí to. Je ale takový, že jeden zápas mu vyjde a jeden ne. S fanoušky to pak má kvůli tomu takové divoké. To pak ve třicáté minutě slyším: „Střídej ho." (směje se)

Kde je problém? V jeho hlavě?
V hlavě bych ani neřekl. Už se zklidnil. Jsem přesvědčený, že teď půjde nahoru.

Jak se dá pracovat na tom, aby výkonnost ustálil? Ne že by musel dát v každém utkání hattrick, ale co potřebuje, aby měl sérii gólových zápasů?
Je to i o štěstí. Speciálně on je hráč, který potřebuje podržet a mít důvěru. Teď ji má, ale taky ji neměl.

A bude ji mít, až se uzdraví Tomáš Chorý? Ten měl být po přípravě útočnou jedničkou.
Nedá se říct, že bych Vašíčka pasoval na dvojku. Chorý je teď ale chorý. Až se uzdraví, tak uvidíme. (směje se)

Mohli by hrát na hrotu i spolu?
Myslím, že by mohli.

Gólman musí chytit i něco navíc

Dnes vás znovu, stejně jak s Varnsdorfem, podržel brankář Reichl. Přesto jste k němu měl výhrady. To kvůli dlouhým autům, na které jste upozorňoval?
Křičel jsem na něj, že by měl jít pro ten balon ven, protože ty auty létaly až do malého vápna. Je to ale všechno o zkušenostech. Gól jsme nedostali, tak to bylo dobré.

Na jaře na něj zatím moc střel nechodí, ale důležité zákroky si i tak zvládl připsat.
Po gólmanovi potřebujeme, aby nějaký zápas vychytal. Když chytí jen to, co musí, tak je tam na nic. Potřebujeme, aby chytil i něco navíc. To Michal zatím splňuje.

Bystroň? Teď do toho nezasahujeme

Poprvé za áčko nastoupil v mistrovském utkání David Bystroň, jak jste s ním byl spokojený?
Potřebovali jsme ho taky vyzkoušet. Rajnoch už má tři žluté karty a může se stát, že vypadne. Potřebujeme, aby si zažil herní praxi. Zkušený už je dost. Za toho stavu to ale nebyl žádný risk. Navíc víme, že David je kvalitní hráč. Do sestavy by asi za normálních okolností patřil. Ale teď do toho nechceme zasahovat.

Nyní jedete do Znojma, které vás jako poslední tým dokázalo porazit. Připomenete to hráčům?
Ne, to ne. Jedeme tam s tím, že chceme bodovat. Znojmo je kvalitní soupeř. Vyhráli ve Vlašimi, takže se nastartovali. Může to být kvalitní zápas.

A pro vás osobně speciální?
Rád se tam vracím, zažil jsem tam dva úplně super roky. Těším se na to.