V pondělí totiž Kalvoda dostal překvapivou nabídku stát se manažerem druholigového Znojma, které jeho příchod již oficiálně oznámilo.

„Zájem z jejich strany je, ale ještě jsme nic nepodepsali. Teprve se o všem bude jednat,“ řekl Deníku 59letý kouč, který ještě včera v Holici normálně vedl trénink.

Tamní klub už však bere věc za hotovou a hledá náhradu.

Palička to nebude

„Jsme zaskočení, s ničím takovým jsme na konci ledna, kdy je příprava na jaro již v plném proudu, nepočítali,“ přiznal Vladimír Dostál, předseda představenstva HFK. „Jednáme již s možným nástupcem,“ dodal.

Kalvoda převzal Holici na podzim a nyní chystal mančaft na jarní boje o záchranu, neboť Hanáci mají v MSFL pouhých osm bodů.

Těžkou šichtu však po Kalvodovi převezme už někdo jiný.

„Jednáme,“ potvrdil Deníku stručně Dostál.

Tradiční „záchranář“ Vlastimil Palička to podle informací Deníku nebude, zůstává u mládeže.

V úvahu tak připadá například Karel Trnečka, který je od konce v Mohelnici bez práce.

Mladíci ze Sigmy přinesli oživení

Podle Kalvody má nyní olomoucký klub kádr na to, aby MSFL zachránil.

„Tihle kluci jsou dost kvalitní na to, aby třetí ligu pro Holici udrželi,“ řekl po sobotní výhře nad Líšní.

Posilami by měli být mladíci ze Sigmy – Štěpán Spurný, Jakub Juráš, Martin Antl, Jakub Vichta či Patrik Voleský, který se naposledy dvakrát trefil.

„Kluci, kteří přišli ze Sigmy, přinesli oživení. Když vydrží, určitě to bude ku prospěchu, protože kádr se musel okysličit. Jsou mladí, hrají o sebe, navíc třetí liga není špatná. Obouchají se tam, budou hrát pod tlakem, navíc i tam se jezdí dívat manažeři a skauti z profesionálních klubů,“ vysvětloval Kalvoda, jenž ve Znojmě již dříve působil.

Spjatý je především s historickým úspěchem z roku 2013, kdy dovedl jihomoravský celek do nejvyšší soutěže.