„Výsledek je krásný, mohli jsme dát i víc gólů a musím říct, že se mi utkání vcelku líbilo. Ale myslím, že Varnsdorf bude jiná káva," narážel trenér Sigmy Leoš Kalvoda na úterní mistrovský zápas, kterým Hanáci zahájí jarní boje o postup do nejvyšší soutěže.

„Na rozdíl od Varnsdorfu, který nemá co ztratit, máme za úkol postoupit do první ligy, takže jsme pod tlakem. Ale kdyby se nám povedlo první utkání s Varnsdorfem i následující se Sokolovem zvládnout, tak by se nám daleko lépe dýchalo," vyhlížel olomoucký trenér příští týden, kdy jeho celek čekají dva důležité domácí zápasy.

Proti Uničovu nasadil kouč Kalvoda očekávanou sestavu s novým mužem Ondřejem Kušnírem na pravé straně obrany, navrátilcem do Olomouce Jakubem Petrem a hrotovým útočníkem Tomášem Chorým, který dostal přednost před Václavem Vašíčkem.

Právě urostlý olomoucký snajpr potvrdil svoji střeleckou formu i ve čtvrtek, protože se dvakrát zapsal do střelecké listiny.

Skórovat ale stihl i střídající Vašíček a další dvě branky Sigmy obstarali Jakub Petr a Jan Navrátil, který patřil mezi nejaktivnější hráče zápasu.

Vyběhne stejná sestava také v úterý na trávník Androva stadionu do souboje s Varnsdorfem? „Na dvou postech ještě nejsem rozhodnutý," odvětil trenér Kalvoda.

Jediné, co jej mrzelo, byl vlažný nástup do druhé půle a rychle inkasovaný gól, kdy olomoucké obraně utekli Nuc s Vasiljevem a druhý jmenovaný překonal brankáře Reichla.

„Tohle je u nás ale normální. Jak já říkám, my nastupujeme jako stádo oveček. To se nám stávalo v Tipsport Cupu, kdy jsme v desáté minutě vždycky prohrávali 2:0 a museli jsme to dohánět. Takhle to dál nejde," nabádal trenér Kalvoda své svěřence k většímu soustředění na celých devadesát minut hry.

SK Sigma Olomouc – SK Uničov 5:1 (2:0)

Branky: 22. a 59. Chorý, 24. Petr, 66. Navrátil, 83. Vašíček – 46. Vasiljev. Rozhodčí: Machálek. Diváků: 150.

Olomouc: Reichl – Kušnír (77. Hála), Rajnoch, Šindelář (74. Bystroň), Vepřek (77. Javůrek) – Petr, Cana (77. Plšek), Ordoš, Houska, Navrátil (77. Schulmeister) – Chorý (74. Vašíček). Trenér: Leoš Kalvoda.

Uničov: Uvízl – Heinz, Řehák, Vejvoda, Koutek – Jeřábek, Juřátek, Konečný, Vasiljev – Stříž – Krč. Střídali: Havlíček, Kasal, Muzikant, Nuc, Kuba, Schvarz. Trenér: Jiří Navrátil.