Kalas to prozradil v rozhovoru pro web GazetteLive po svém posledním zápase za Boro v Norwichi, který jeho tým vyhrál 1:0 a přiživil šance na přímý postup.

„Jsem frustrovaný z toho, že mé hostování skončilo a přijdu tak o poslední důležité zápasy, ale to datum jsem věděl od začátku," řekl Kalas.

„Doufám však, že budu moct s týmem zůstat a podporovat je až do konce," dodal.

Juniorský reprezentant, který už má i start za dospělou reprezentaci požádal Chelsea, svůj mateřský klub, aby mu dovolila do konce sezony v Middlesbrough trénovat.

„Věřím, že to Chelsea přijme a já budu moct zůstat. Ten čas v Boro jsem si užil, jsem hrdý na to, že jsem mohl přispět, abychom se dostali tak daleko, a chci to všechno vidět až do konce," přiznal Kalas, že mu klub z Teeside přirostl k srdci.

Působení v mužstvu vedeném Aitorem Karankou, bývalým obráncem Realu Madrid, se mu vydařilo. Oproti Kolínu nad Rýnem, kde strávil podzim, ale vůbec nenastupoval, to byla razantní změna.

Nic lepšího mě potkat nemohlo, říká Kalas

„Pokud jsem nebyl zraněný, nastoupil jsem do všech sedmnácti zápasů, do kterých jsem mohl. Nic lepšího mě potkat nemohlo," prohlásil mladý obránce, který by měl být kapitánem české jednadvacítky na domácím evropském šampionátu.

„Chci poděkovat trenérovi, celému týmu, hráčů i fanouškům. Jsem moc rád, že jsem tu mohl být a snad tu budu i v příští sezoně," řekl Kalas.

Naděje na prosazení se v nabitém kádru Chelsea totiž podle něj není velká.

„Jsem pořád hráčem Chelsea, ale každý ví, že je těžké dostat se tam do týmu. Pokud nevidíte šanci hrát pravidelně za první tým, pak je pro mladého hráče odejít jinam. Tam hrát a zlepšovat se," míní Kalas.

I proto by v příští sezoně za Boro rád nastupoval. A nejlépe v Premier League. Middlesbrough je momentálně v tabulce League Championship na třetím místě se stejným počtem bodů jako druhý Bournemouth a jednobodovou ztrátou na vedoucí Watford, kde působí česká dvojice Daniel Pudil a Matěj Vydra.

Do nejvyšší soutěže postupují přímo první dva, další čtyři týmy pak sehrají play-off o zbývající postupové místo.

„Věřím, že zvládneme přímý postup a vyhneme se play-off. Zbývající dva zápasy budou nesmírně důležité. Nemáme to ve svých rukou. Věřím, že dvakrát vyhrajeme a někdo před námi ztratí. A my pak budeme slavit postup," uvedl Kalas.