Londýnská Chelsea totiž odchovanci Sigmy Olomouc prodloužila smlouvu o jeden rok, a Kalas tak bude kmenovým hráčem úřadujícího vítěze Ligy mistrů minimálně až do 30. června 2017. 

Příští sezonu devatenáctiletý stoper stráví v nizozemském Arnhemu, kde už hostoval v minulém ročníku.

„Zase bych tam mohl odehrát hodně a snad mi to usnadní skok do top fotbalu," věří jeden z největších talentů českého fotbalu.

Překvapilo vás, že vám Chelsea vylepšila a prodloužila smlouvu?
Já jsem s nimi měl smlouvu uzavřenou ještě na docela dlouhou dobu a nepočítal jsem s tím, že by se to mělo nějak měnit. Ona se prodloužila vlastně jen o rok, především jsou v ní ale vylepšené podmínky. Já jsem s tím nepočítal, oni s tím přišli sami, za což jsem byl moc rád. Dali mi tím najevo, že se mnou do budoucna počítají. Určitě sami nechtěli vyhodit peníze pro nic za nic.

V nové sezoně bude pokračovat vaše hostování v Arnhemu. Je to pro vás momentálně nejlepší možné řešení?
Já jsem doufal, že to tak dopadne, protože jsme v minulé sezoně udělali dobrý výsledek a chtěl bych v tom ještě minimálně rok pokračovat. Navíc jsem tady odehrál skoro všechny zápasy, co jsem mohl, takže věřím, že pokud se nestane nějaké zranění nebo výpadek formy, tak budu hrávat i v té nastávající sezoně. Zase bych tam mohl odehrát hodně a snad mi to usnadní skok do top fotbalu. Ani to mi nemusí stačit, abych hrával v Chelsea. Je to ale to nejlepší, co pro to momentálně můžu udělat.

Lampard se k nám připojil na konec

Přípravu jste zahájil právě v Londýně. Jak dlouho jste s Chelsea trénoval a jaké jste z toho měl pocity?
Byl jsem tam osm nebo devět dní a bral jsem to pozitivně, protože mi to mohlo jenom dát. Byl to takový dobrý rozjezd po dovolené, zase jsem tam dostal maximální chuť do fotbalu. Jsem taky rád, že jsem se tam se všemi mohl vidět a všichni mě tam už dobře poznali.

Takže si už s trochou nadsázky v londýnském klubu připadáte jako doma?
Dá se to tak říct. Tyto pocity mi ale vytváří všichni, které jsem tam potkal a kteří na mě nezapomněli. Jsem rád, že si mě už pamatují.

Potkal jste většinu hráčů nebo byli ještě někteří na dovolené?
Většina spíš ještě měla dovolenou. Byl tam John Obi Mikel, Michael Essien, oba dva gólmani, Yossi Benayoun, pak ti tři noví hráči Marko Marin, Eden Hazard a Kevin De Bruyne. Trénovali už taky Romelu Lulaku, Paulo Ferreira a to bylo z těch hráčů áčka asi všechno. Potom se k nám přiřadil Garry Cahill a úplně na konci David Luiz, Ramires a Frank Lampard. Hráči, kteří hráli nejdéle na Euru, ale byli ještě na dovolené.

Stihl jste si taky popovídat s trenérem Di Matteem o vaší budoucnosti?
Nijak jsme to nerozebírali. On mi přišel poblahopřát za sezonou, kterou jsem odehrál v Arnhemu a kterou i já považuji za úspěšnou. Ono bylo už před tím domluvené, že se vracím do Nizozemska, takže až na konci mi řekl, že se zase nejpozději za rok uvidíme, a tím to uzavřel. Já tam můžu jít vlastně kdykoliv, ale za rok se tam spolu potkáme určitě. Pokud teda nebude odvolaný, což myslím, že nenastane.

Olomouc? Buď učení nebo autoškola

Teď vás tedy čeká druhá sezona v nizozemské lize. Bude těžké vyrovnat nebo snad ještě vylepšit sezonu uplynulou?
Vzhledem ke změnám, které v klubu proběhly, tak myslím, že to půjde k lepšímu. Doufám, že to bude fungovat tak jak doposud. Je tam nový trenér i nově vylepšené zázemí, takže věřím, že nám to pomůže. Doufám, že můžeme být i na lepším než sedmém místě, na kterém jsme skončili v minulé sezoně. Věřím, že navíc můžeme uspět i v Evropské lize.

V ní se už bohužel na sto procent nepotkáte s mateřským klubem Sigmou Olomouc. Mrzí vás, že jí UEFA zatrhla start v Evropě?
Nejdřív jsem četl, že Olomouc může nastoupit. Pak jsem ale viděl článek, že to má Sigma zamítnuté. Je to škoda, protože já bych se s Olomoucí moc rád potkal, ale bohužel to nedopadne. Nemrzí mě to jenom kvůli tomu, že si proti Sigmě nezahraji, ale taky kvůli olomouckému klubu, pro který je to ztráta. Vzhledem k tomu, že jsem z Olomouce, bych je rád sledoval. Ale bohužel, snad příští rok.

Když už jsme u Olomouce, stihl jste se doma zastavit během dovolené?
Byl jsem v Olomouci, protože jsem si musel udělat řidičák a taky dodělat čtvrťák. Ten jsem si ale nakonec stejně musel rozložit do dvou let. Většinu že čtvrťáku jsem už ale stihl udělat, takže to beru pozitivně. V Olomouci jsem byl, ale dovolená to tedy nebyla. Buď jsem se učil, nebo jsem byl v autoškole. Doufám, že příští rok už to bude normální měsíční dovolená.