Kalase, který v jarní části sezony už stihl ještě jako šestnáctiletý debut v české nejvyšší soutěži, chtěly i jiné evropské kluby v čele s Arsenalem, Leverkusenem či Hoffenheimem, ale nakonec se postěhuje do mládežnické akademie Chelsea. Kalas se v klubu zařadí po bok českých brankářů Petra Čecha a Jana Šebka.

„Byla to velká přetahovaná a přestupová částka, kterou po dohodě nezveřejníme, tomu odpovídá. S tak velkým zájmem největších klubů o českého hráče jsem se ještě nesetkal,“ řekl dnes ČTK manažer Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest, která Kalase zastupuje.

Přestože měly být informace o přestupu zveřejněny až příští týden v Praze na tiskové konferenci, londýnský klub o Kalasově přestupu informoval už na začátku týdne na svých webových stránkách, kde oznámil příchod dalších sedmi nadějných hráčů.

„Je atletický a rychlý, výborný v soubojích jeden na jednoho a silný na míči. Cítíme v něm velký potenciál,“ charakterizoval Kalase web Chelsea.

Kalas zůstane v dalším soutěžním ročníku na Hané na hostování a bude se prát o šanci v ligovém týmu. Chelsea prý se Sigmou díky Kalasově přestupu zahájí i spolupráci týkající se například výměnných pobytů pro mladé hráče. „Celkově to je famózní projekt,“ uvedl Zíka.

SOUVISEJÍCÍ: Kalas dal přednost Chelsea, za astronomickou sumu