Ve čtvrtek v Praze na Žižkově tak v přípravě proti Norsku nastoupil k prvnímu utkání po pěti měsících, příliš si ho však neužil. Po přestávce byl totiž u obou gólů, kterými soupeř otočil skóre na konečných 2:1.

Za „Lvíčata" hráli také kmenoví hráči Sigmy Olomouc David Houska, Tomáš Zahradníček a Jakub Plšek.

„Nic moc. Bylo znát, že jsem dlouho nehrál. Myslím, že jsem to viděl nejen já, ale i všichni ostatní," řekl zklamaný Kalas po utkání novinářům.

„Nechci si nějak příliš sypat popel na hlavu, ale myslím, že už jsem odehrál lepší zápasy," dodal.

Tomáš Kalas v dresu ChelseaDvacetiletý stoper naposledy odehrál celý zápas v polovině října za reprezentační dvacítku a o pár dní později také poprvé a naposledy nastoupil v poháru za Chelsea.

Kalas proto moc dobře věděl, že jeho nerozehranost měla podíl i na norských brankách, které padly shodně po akcích středem hřiště.

„Samozřejmě. Svoji vinu jsem na gólech asi měl," prohlásil.

„Nechci se nějak omlouvat, ale na hřišti je to hodně rychlý, je tam i hodně pokynů a někdy si je hráč ani neuvědomí. Zejména když s tím není za poslední měsíce sžitý," dodal.

Chce hrát v repre

Toho, že by výkon proti Norsku mohl zhoršit jeho pozici v Chelsea, se Kalas nebojí. Trenér José Mourinho prý totiž podobné zápasy příliš nesleduje.

„Nechci mu křivdit, ale maximálně se mě asistent zeptá, jak jsem hrál. A já mu řeknu, že špatně," uvedl.

Kalas by navíc kvůli pozici v klubu nechtěl přijít o místo v reprezentaci.

Jednadvacítka se totiž připravuje na mistrovství Evropy, které bude příští léto hostit Česká republika. Mimo jiné se bude hrát i na olomouckém Andrově stadionu.

„Proto chci jít na hostování, protože jinak bych v reprezentaci nemohl hrát v základu," prohlásil.

Tomáš KalasPreferuji Německo

Kam? To zatím neví.

„Nic konkrétního není, ale možnosti snad budou," uvedl.

„Osobně preferuju Německo a pak Anglii, protože tam všechno řeší až na poslední chvíli. A já bych chtěl mít už na konci sezony jasno, kde budu pokračovat. Ne jako v posledních dvou letech, kdy jsem přípravu začal v Chelsea a pak jsem odešel do Arnhemu," řekl Kalas.

Vzhledem k nejisté situaci v klubu olomouckého odchovance těší, že má nadále důvěru trenéra jednadvacítky Jakuba Dovalila.

„Jsem rád, že mě trenér zve na srazy. Protože kdybych neměl tyhle zápasy, tak jsem v podstatě rok bez fotbalu," prohlásil Kalas.