„Běhat po hřišti s medailí na krku a pohárem v ruce byl asi nejhezčí zážitek,“ popisoval odchovanec olomouckého fotbalu po návratu z Anglie do Prahy, kde se připojil k dalším fotbalovým reprezentantům.

Kalas pomohl vybojovat slavnou Premier League už podruhé v kariéře. Po úspěchu s Middlesbrough má za sebou památnou sezonu v dresu Fulhamu.

Ve finálovém zápase play-off druhé anglické ligy proti Aston Ville odehrál poslední čtvrthodinu a jeho tým udržel vedení 1:0.

„Postoupil jsem i s Middlesbrough, ale tam jsem nebyl tak zapojený jako teď ve Fulhamu. Navíc tehdy jsme postoupili přímo, teď to bylo v play-off. O to je to možná cennější. Byl to nejhezčí zážitek, jaký zatím mám,“ prohlásil pětadvacetiletý kmenový hráč Chelsea.

Kalasovo hostování ve Fulhamu nyní končí a 2. července by se měl hlásit právě v týmu Blues, který jej dosud pokaždé poslal na hostování.

Český obránce by se už rád v nějakém klubu trvaleji usadil a zahrál si nejslavnější fotbalovou ligu světa.

„Sedm z osmi let profesionální kariéry jsem strávil na hostování. Pokud by mě koupil Fulham, asi by se mi ulevilo,“ přiznal.

I tato varianta, že by Kalasovo spojení s Chelsea skončilo, existuje.

„Je tam nějaká dohoda, že mě Fulham musí při postupu koupit, nebo zaplatit za celé hostování. Teď je to v rukou Fulhamu. Zaúkoloval jsem agenty, ať to zkusí dojednat, co nejrychleji to půjde,“ prozradil.

Hrdý reprezentant

Kalase po náročné sezoně, ve které nastoupil ke 35 zápasům, nyní čekají ještě dva reprezentační zápasy na soustředění v Rakousku. Kouči Jarolímovi se ale omlouvat nechtěl jen proto, aby si protáhl dovolenou.

„Samozřejmě by bylo lepší mít na odpočinek více času, takhle budu mít čas jen na jednu dovolenou a zas mi začne příprava. Ale reprezentovat je čest. Pořád se hraje o místa v sestavě. Navíc máme možnost srovnat své kvality se soupeři, na které často nenarazíme,“ prohlásil obránce, který by měl naskočit do přátelských soubojů proti Austrálii a Nigérii.

Na reprezentačním srazu se potkal i s nováčkem v českém týmu, s o dva roky mladším obráncem Sigmy Václavem Jemelkou.

Úspěšné tažení Hanáků sezonou HET ligy udělalo Kalasovi velkou radost.

„Olomouc sleduju neustále. Hodně se to změnilo s příchodem trenéra Jílka, který je moderní trenér. Mám z toho radost i proto, že s některými kluky jsem vyrůstal nebo se potkal v nároďácích,“ dodal Kalas.