Sám připouští, že změn a novinek je na něj zatím hodně, ale hodlá se s nimi poprat. „Věřím, že se v dalších utkáních ještě zlepším,“tvrdí odhodlaně.

Rozhovor


* Bylo to vaše první utkání na domácím stadionu, jak jste se cítil?

Byl jsem z toho velmi nervózní, poprvé doma, s novými spoluhráči. Ale teď se cítím skvěle a jsem moc šťastný, protože jsme vyhráli a získali jsme tři body. Utkání bylo velice těžké, hrálo se ve velkém tempu. Pro Sigmu to bylo velice důležité utkání, nutně jsme potřebovali tři body. Každý říkal, že musíme vyhrát, a teď jsem šťastný z toho, že jsme to zvládli.

* V prvním kole prohrála Sigma v Budějovicích 2:0, měli jste problémy v obraně?


Dostali jsme velice rychle dvě branky, snad během patnácti minut. Zkoušeli jsme pak ještě výsledek otočit, ale když prohráváte 0:2, tak to není nic jednoduchého. S Boleslaví jsme podle mě hráli mnohem lépe, dávali jsme si větší pozor na dlouhé míče.

* Mnohokrát jste se ve vzduchu potkal se Sedláčkem a vypadalo to, že vám hlavičkové souboje trochu dělají problémy…

Ano, ten hráč má velmi dobrý výskok a nikdy nestál na jednom místě. Vždycky dostával míče do běhu, takže na mě několikrát měl dva tři metry náskok.
* V prvním poločase jste udělal jednu chybu na půlící čáře a skončilo to žlutou kartou pro Rossiho…

Dnes jsem neudělal jen jednu chybu, bylo jich více, ale mohla za ně i nervozita. Hraji v nové zemi novou ligu s novým týmem a přiznávám, že jsem z toho trochu nervózní.

* Čekáte, že půjdou vaše výkony nahoru?

Určitě. Mám za sebou teprve první dvě utkání a každý ode mě hodně očekává. I já sám. Věřím, že se v dalších utkáních ještě zlepším. Vprvním zápase jsem se několikrát se spoluhráči nepochopili a trenér Pulpit mi říkal, ať zlepším své nedostatky, odstraním chyby. Angažmá v Sigmě je pro mě moc důležité, mohu se posunout hodně nahoru.

* Během utkání jste komunikoval s brankářem Petrem Drobiszem, co vám vytýkal?

Upozorňoval mě na dlouhé centry soupeře a radil mi, ať je hned jednoduše odehrávám pryč.

* Jak se vlastně se spoluhráči domlouváte?

Někteří umějí anglicky a já se pokouším mluvit česky, protože slovinština se od češtiny zase tolik neliší. Většinou rozumím tomu, co se mi spoluhráči pokoušejí říct. A pokud nerozumím, pomůže angličtina nebo Darko (pozn. spoluhráč Darko Šuškavčevič), který sice mluví srbsky, ale to je zase podobné chorvatštině, kterou také ovládám.

* V minulosti jste hrál ve Slovinsku a loni i druhou švédskou ligu, v čem se liší od české?

Švédský a český fotbal je docela podobný, v obou případech se hraje rychle a tvrdě. V české lize je podle mě více dlouhých nákopů a rychlých brejků. My se sice pokoušíme zahrát nějakou akci, kombinovat, ale častokrát letí dlouhý míč z obrany rovnou na útočníka.

* A jak z tohoto srovnání vychází slovinský fotbal?


Ve Slovinsku je pár dobrých týmů, jako je Domžale, Gorica nebo Maribor. Ale jinak jsme dost malá země,nemáme až tak dobrý národní tým a lepší hráči hrají v Evropě, což se odráží na financích v nejvyšší soutěži. Lidí ochotných dávat peníze do fotbalu není mnoho, třeba lyžování je u nás populárnější. Získat zahraniční angažmá není jednoduché a chce to štěstí a dobrého agenta.

* Jak se vám líbí Olomouc? Podobá se slovinským městům?

Ve Slovinsku máme vyšší hory, ale Olomouc je krásné město a v mnohém podobné slovinským. Historické budovy, památky,mámrád tento starý styl.