Tomu se v nové sezoně střelecky daří. Před týdnem rozhodl dvěma góly duel v Hněvotíně. V předchozích sezonách přitom Šternberk spoléhal na jiné kanonýry.

„Těžko říct, čím to je, že se mu tak daří. Samozřejmě je to pro nás ale dobře, že máme víc střelců a soupeři nestačí pokrýt jednoho," usmíval se trenér Šternberku Oldřich Sklenář.

Jurečka si ve 20. minutě naběhl na dlouhý pas, který obrana HFK nezvládla zastavit, a prostřelil brankáře Stejskala.

„Věděli jsme, že Holice má mladé mužstvo, se kterým nesmíme hrát nahoru dolů. To se také potvrdilo. Dokázali jsme dát vedoucí gól a pak mohli hrát na brejky," řekl kouč Sklenář po utkání. „Soupeř držel častěji míč, ale my jsme měli po protiútocích více šancí. Škoda, že se nám nepodařilo dát pojišťující druhý gól," litoval trenér domácích nevyužitých příležitostí Jurečky, Hlaváčka a Hlaváče.

Nakonec stačila na tři body, jediná trefa. „Je to škoda. Soupeř využil svých zkušeností. Udělali jsme chybu a domácí ji potrestali. My jsme nehráli vůbec špatně, ale chyběla nám přesnější finální přihrávka i koncovka," říkal trenér poražených Petar Aleksijevič.

Jeho tým měl dobrou šanci ke skórování už za stavu 0:0. Klobáskovu střelu ale vytáhl na roh brankář Šternberku Vytřísal. Ve druhém poločase neuspěl ve dvou šancích střídající Hustý a tak hosté prohráli.

„Nemůžu klukům vytknout, že by nechtěli, ale jak jsem říkal, chyběla nám větší přesnost. Navíc jsme udělali jednu chybu vzadu. Ale máme mladé mužstvo a učíme se. Důležité bude, abychom příště tyto věci neopakovali," nebral nezdar nijak tragicky trenér HFK.

FK Šternberk – 1. HFK Olomouc B 1:0 (1:0)

Branka: 20. Jurečka. Rozhodčí: Štětka – Částečka, Koláček.

Šternberk: Vytřísal – M. Frieb, Novosad, Kymlička, Mudrák – Hlaváček, Sklenář (75. T. Frieb), Valtr, Coufal, Jurečka (80. Vráblík) – Hlaváč (67. Steklý). Trenér: Oldřich Sklenář.

HFK B: Stejskal – Grézl, Drmola, Zbraněk, Smrček – Manina (55. Šuba), Buček, Klobáska – Blažkovský, Jašek (60. Hustý), Vaida (46. Fukan). Trenér: Petar Aleksijevič.