První dvacetiminutovka souboje juniorek nenabídla nějak zvlášť zajímavou podívanou. Hosté se sice díky hlavičce kapitána Fadrného dostali do slibné příležitosti, to bylo však z jejich strany vše. Domácí se do první gólovky dostali ve dvacáté minutě a na rozdíl od Vysočiny ji dokázali využít.

Olomoucký Falta postupoval do šestnáctky soupeře, v ní sice přišel o míč, který se však ideálně odrazil k Marku Schmidovi, jenž zamířil přesně k tyči jihlavské branky. Ještě než se jihlavští fotbalisté stihli z gólové pohromy oklepat, přišel rohový kop domácích, po kterém z hranice šestnáctky vystřelil Svozil. Jeho ránu tečoval do protipohybu brankáře Jiří Texl a míč doputoval až do sítě.

„Objektivně musím říct, že se nám povedlo dát šťastné branky. U té první se to odrazilo k našemu hráči. Líbilo se mi, jak Schmidt naznačil a šanci chladnokrevně proměnil," chválil olomoucký trenér Augustin Chromý fotbalistu, jenž otevřel skóre zápasu.

A byl to právě Marek Schmidt, který se dostával do dalších jasných příležitostí. Tu ze 32. minuty ještě neproměnil, o chvíli později však zvyšoval již na 3:0.

Ještě do poločasu mohl Schmidt zkompletovat hattrick, v nadějném úniku však jihlavského gólmana Rožníka obejít nedokázal. I tak mohli Hanáci do kabin odcházet spokojeni s třígólovým vedením v kapse. „Díky dvěma úvodním brankám jsme se dostali na koně a mohli hrát náš technický fotbal. Hráče jsem nabádal, aby se ve druhém poločase neopakovala podobná přestřelka jako při nedělním zápase béčka proti Uničovu," prohlásil trenér Chromý.

Někteří aktéři pondělního juniorského souboje předcházející sedmigólovou bitvu v Moravskoslezské fotbalové lize sledovali z lavičky, jiní z tribuny Androva stadionu. Z chyb svých kolegů se však dokázali poučit a druhý poločas souboje s Jihlavou s přehledem zvládli – navíc s nulou v kolonce inkasovaných branek.

Ve druhém dějství se olomoučtí fotbalisté dočkali ještě jedné vstřelené branky. Po rohu Pančocháře se do vzduchu zavěsil Martin Soušek a tvrdou hlavičkou završil olomoucké vítězství. To mohlo být i výraznější, další šance však zůstaly neproměněny. Jihlava se ani ke konci zápasu do šancí nedostávala a domácí gólman Reichl se ani příliš nezapotil.

„Klukům jsem říkal, ať se připraví na to, že proti nim budou hrát starší soupeři. Nejdříve musejí absolvovat defenzivní souboje, aby vybojovali balon, a pak teprve hrát fotbal, který je jim vlastní. Tým si už sedá a u některých hráčů vidím posun kupředu," uzavřel spokojený trenér Chromý.

SK SIGMA OLOMOUC JUN. – FC VYSOČINA JIHLAVA JUN. 4:0 (3:0)

Branky: 20. a 33 Schmidt, 22. Texl, 54. Soušek. Rozhodčí: Proske – Kotík, Drápal. ŽK: Hladík, Chlebek, Bernard – Sodomka. Diváků: 136.

Olomouc: Reichl – Texl (83. Přikryl), Svozil, Soušek, Falta (61. Můčka) – Hladík (71. Chlebek), Habusta, Houska, Machalický – Pančochář (77. Bernard), Schmidt (53. A. Ševčík). Trenér: Augustin Chromý.

Jihlava: Rožník – Vokoun (46. Vodáček), Kryštůfek, Fadrný, Cipruš – Přibyl (46. Hráček), Sodomka, Štancl (52. Šuta), Zeman (65. Kavka), Kliment – Koudelka.