Tým Hanáků byl vyztužen několika borci z prvoligového A týmu, což bylo citelně znát v celém zápase. Snad až na úvodní desetiminutovku, kdy se Jihlava dostala do dvou nadějných příležitostí.

Pak už kralovali hosté.

Především Michal Vepřek, který měl prsty ve třech ze čtyř gólů.

Na první branku přihrával obránce, kterého z ligové jedenáctky vytlačil Jan Javůrek, další posile z áčka Václavu Koutnému. Do přestávky po akci Stříže zvýšil krásnou ranou do šibenice Jakub Plšek.

Po pauze přidali Hanáci ještě další dvě branky.

Nejprve faul na Hladíka potrestal z pokutového kopu Michal Vepřek a poslední gólové slovo měl v 71. minutě útočník Martin Doležal. Jak jinak než po centru Vepřeka.

„Zápas na hlavním jihlavském stadionu jsme si užili. Domácí měli dobrý vstup do utkání, ale pak už to bylo v naší režii. Hrálo se v dešti, takže míč měl potřebný skluz. Byl to dobrý fotbal," řekl pro klubový web Sigmy trenér juniorky Augustin Chromý, jenž zápas koučoval spolu s Josefem Muchou.

FC VYSOČINA JIHLAVA JUN. – SK SIGMA OLOMOUC JUN. 0:4 (0:2)

Branky: 19. Koutný, 40. Plšek, 67. Vepřek z pen., 71. Doležal. Rozhodčí: Ochotnický. ŽK: Demeter – Plšek. Diváků: 100.

Sigma: Chvěja – Sukup, Koutný, Kotouč (70. Herynek), Vepřek – Stříž (64. Hýbl), Plšek (77. Richter), Houska, Langer (57. Hladík) – Varadi, Doležal. Trenéři: Augustin Chromý a Josef Mucha.