S dorostem byl po podzimu na druhém místě a rád by byl úspěšný i s juniorkou. „Samozřejmě chceme vyhrávat a musíme chtít vyhrávat,“ říká Chromý.

Znovu jste se vrátil k trénování mužů. Jak se vám to líbí?
Určitě se mi to líbí. Ale je otázka, nakolik to je mužská kopaná. Protože v kádru, který mám momentálně k dispozici, je osm dorostenců a osm kluků, kteří jsou rok, někteří dva v mužské kategorii. Takže naše béčko je opravdu juniorka. Tomu jsem musel přizpůsobit tréninkový režim. Aby kluci mohli chodit do školy. To je jedna z věcí, která je trošku jiná. Navíc v juniorce je samozřejmě větší fluktuace hráčů, záleží na dohodě s trenérem prvního týmu. V přípravných utkáních nastoupilo přes čtyři desítky hráčů.

Kolik členů bude mít kádr juniorky?
Jak někdy v minulosti bývalo, že trénovalo v juniorce osm hráčů, tak tohle nejde. To je možné jen ve skupinových tréninzích. Proto jsem si do týmu přesunul dorostence. Jde o to, abychom hráče připravili na přechod do áčka. Právě v přechodu z dorostenecké do mužské kategorie se v uvozovkách napáchá nejvíce škod. Je tam veliký odpad hráčů, přechod do áčka se podaří jen těm nejtalentovanějším. Tady nastává největší problém českého fotbalu, spousta hráčů se tady ztrácí. Jdou pak z vrcholové kopané do nižších soutěží, kde se třeba netrénuje dvoufázově. A těžko se pak vrátí zpátky. Je to velice citlivé období a spousta talentů v něm odpadne.

A co s tím?
Je to složité. Není možné, aby se například celý tým úspěšného dorostu přesunul do áčka. Není v něm tolik míst. A tady vzniká problém, že už to pro hráče, kteří byli zvyklí vítězit, není atraktivní hrát třeba střed MSFL. Je to těžké. V možnostech klubů není, aby měli nějaké vysoké smlouvy. Proto se to třeba v Itálii řeší ligou dvacetiletých. Aby v tomto věku nedocházelo k takovému odpadu hráčů. Doba hájení mladých talentů se tím prodlužuje. Je skutečně důležité, aby se nám neztratil ani jeden talent.

Se zimní přípravou jste byl spokojený?
Mně se příprava líbila. Já rád trénuju, baví mě to. Snažili jsme se ji udělat pestrou. Takže kromě hřiště jsme trénovali v posilovně, dělali jsme spinnig, cvičení s fyzioterapeutem, byli jsme na bazéně, věnovali jsme se i jiným druhům sportu.

Počítáte na jaře s velkou podporou hráčů z prvního týmu?
Kádr áčka je nyní hodně silný. Proto máme v juniorce tolik dorostenců. Takže když za béčko půjdou kluci z áčka, tak mladíci z juniorky budou hrát za dorost. Protože pokud by pravidelně nehráli, byla by to chyba. Změnili jsme kvůli tomu hrací den na neděli, aby se naše utkání nekryla se zápasy dorostu. A co se týče příchodu hráčů z áčka, tak je to vždycky otázka jejich přístupu. Doufám, že to bude vždycky tak, že podají maximální výkon. Vezmou to tak, že se budou snažit v juniorce přesvědčit, že si zaslouží hrát v áčku.

Říkáte, že budete hrávat v neděli. Bude to na Andrově stadionu?
Určitě to máme v plánu. Pokud to dovolí například počasí, tak s tím počítáme. Také tohle přispívá k výchově hráčů, zvykají si na to prostředí.

Jaké umístění bude mít juniorka za cíl? Chcete být co nejvýše?
Samozřejmě. Pochopím, když prohrajeme a výkon týmu bude slušný. Musím vědět, že hráči odvedli sto procent. Ale samozřejmě chceme vyhrávat a musíme chtít vyhrávat.