Hanáci sice zahodili velké množností příležitostí a dvakrát zbytečně inkasovali, přesto si v utkání 17. kola soutěže došli pro vítězství 3:2 a s fotbalovým podzimem se tak loučili ve vítězném duchu.

Jihočeši byli olomouckému týmu zdatným protivníkem a v utkání šli dokonce dvakrát do vedení.

„Nabádal jsem hráče, aby si dali pozor na to, že to je poslední utkání a aby byli plně koncentrovaní. Věděli jsme totiž, že hráči Českých Budějovic jsou velice dobří a rychlí v přechodové fázi," uvedl olomoucký trenér Augustin Chromý.

Hosté udeřili hned v úvodních minutách hry, kdy po protiútoku otevřel skóre Vaněk.

„Byl to docela laciný gól a ovlivnil celý průběh zápasu. Kdybychom my dali první gól, tak bychom byli klidnější a třeba bychom proměňovali víc šancí," konstatoval kouč Chromý.

Domácí se dočkali srovnání po půlhodině hry, kdy byl českobudějovickým gólmanem faulován Schmidt a z nařízené penalty se Jakub Plšek nemýlil. Ve druhé půli šli hosté opět do vedení, když domácí obranu zaskočil Repa.

Po dalších dvou minutách však Schmidt vybojoval míč a po jeho přihrávce srovnal stav zápasu nekompromisní ranou Hladík.

„Hodně nám pomohl srdnatý výkon hrotového útočníka Marka Schmidta, který nevypustil ani jeden balon a ta jeho práce byla odměněna tím, že vybojoval penaltu a přihrál na druhý gól. Pro mužstvo to odmakal úplně neskutečně," pochvaloval si trenér Chormý.

Vítězný gól Sigmy visel ve vzduchu, čekat se však muselo až do 75. minuty, kdy míč do branky dopravil důrazný obránce Jiří Texl. Sigma tak po zásluze zvítězila 3:2.

„Hráče bych chtěl pochválit za to, že zápas nezabalili, protože není lehké dvakrát prohrávat a otáčet výsledek. Byl to svižný zajímavý zápas. Na jaře bych chtěl, abychom hráli už více dospěleji, abychom z takových zápasů nedělali drama a více si to pohlídali vzadu," uzavřel trenér Chromý.

SK SIGMA OLOMOUC JUN. – SK DYNAMO Č. BUDĚJOVICE JUN. 3:2 (1:1)

Branky: 29. Plšek z pen., 55. Hladík, 75. Texl – 5. Vaněk, 53. Repa. Rozhodčí: Nenadál – Paták, Antoníček. ŽK: Můčka – Zeba, Čadek. Diváků: 120.

Olomouc: Reichl – Texl, Svozil, Ješko, Můčka – Zahradníček (74. Falta), Šindelář, Nešický (46. Houska), Plšek (90. F. Přikryl), Hladík (67. Pančochář) – Schmidt (85. A. Ševčík). Trenér: Augustin Chromý.

České Budějovice: Vokatý – Kabele, Novotný, Repa, Zeba, Dvo