Ti na rozdíl od svých zkušenějších kolegů protáhli šňůru bez porážky už na osm zápasů, když v sobotu přivezli tři body z Hlučína, kde v utkání 12. kola Moravskoslezské fotbalové ligy vyhráli zcela zaslouženě 3:1.

„Bylo to hodně těžké utkání. Řekl bych, že dokonce nejtěžší, které jsme zatím na venkovním hřišti odehráli,“ prohlásil olomoucký trenér Václav Jílek.

Jeho tým měl raketový vstup do zápasu. Hned ve druhé minutě poslal Hanáky do vedení Tomáš Nuc, který proměnil pokutový kop. „V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Hráči dobře presovali a vytvářeli si tlak. Z toho taky pramenila naše druhá branka, kdy jsme uprostřed hřiště získali míč,“ řekl Jílek.

Podruhé musel hlučínský gólman Pavlenka lovit míč ze sítě ve 40. minutě, kdy na něj sám postupoval Nuc a krásným lobem jej dokázal překonat. Béčko Sigmy si tak do kabin neslo slibné dvougólové vedení.

„Ve druhém poločase byl proti nám odpískáno spoustu faulů, ten poměr byl zarážející. Hráči to ale svojí disciplínou dokázali ustát,“ chválil Jílek.

Tlak domácích olomoučtí fotbalisté dokázali přestát a navíc přidali i třetí branku. V 73. minutě vstřelil důležitý gól Zdeněk Klesnil.

Domácí se pak dostali do několika šancí a pramenila z toho jejich jediná branka. V 79. minutě snižoval na 1:3 nejzkušenější hráč domácích Martin Opic.

Juniroka Sigmy si ale vítězství v závěru zápasu už pohlídala a připsala si tak cenné tři body. „Hráči si zaslouží pochvalu. Zápas vyhráli díky kvalitní agresivní hře. Tentokrát tam nebylo tolik kombinace, protože nám to nedovoloval soupeř. My jsme ale byli hladoví po vítězství a vyhráli jsme zaslouženě,“ hodnotil výkon svého týmu Jílek.

FC Hlučín – SK Sigma B 1:3 (0:2)

Branky: 79. Opic – 2. z pen. a 40. Nuc, 73. Klesnil. Rozhodčí: Vostřejž – Šenkýř, Soukal. ŽK: Pavlenka – Vavřík, Hála, Klesnil, Bárta.

FC Hlučín: Pavlenka – R. Coufal, Kosňovský (46. Skřehot), Mozol, Hanus, Mucha (80. Sabo), V. Coufal, Čelůstka, Ondrušík, Opic, Štefek (57. Koubek). Trenér: Pavel Hajný.

SK Sigma B: Bárta – Hála, Murín, Plšek, Machalický – Nuc, Štětina, Pančochář – Vavřík (90. J. Hořava), Klesnil, Bernard (74. Nešický). Trenér: Václav Jílek.