Béčko Sigmy postrádalo některé opory, které se s prvním týmem vydaly do Prahy k ligovému utkání na Boheminas. Na druhou stranu ale olomouckou obranu dirigoval zkušený Aleš Škerle, který nemohl hrát ligu kvůli karetnímu trestu, a v brance bezchybně kraloval Tomáš Lovásik.

„Oba nám pomohli svou zkušeností. Na druhou stranu jsem ale v závěru zápasu dal šanci Lukáši Teplému, který hrál vůbec první zápas za Sigmu v mužské kategorii, a hned proti takovému soupeři,“ komentoval domácí trenér Augustin Chromý změny v sestavě.

První poločas příliš oku lahodícího fotbalu nenabídl. Slezané měli územní převahu, ale do větších šancí se nedostávali.

S brankovými příležitostmi na tom byli domácí podobně. Za zmínku stojí pouze střela Lukáše Chlebka mimo a nedůrazné zakončení Nešického po dobré akci Jeromeho v samém závěru poločasu.

Na opavské straně hrál s velkou chutí útočník Zdeněk Klesnil, na jeho oranžové kopačky se ale lepila střelecká smůla. Zejména na začátku druhého poločasu spálil vysoký útočník několik dobrých šancí.

Když se pět minut před koncem neujala ani dalekonosní rána Lubora Knappa, proti které vytáhl Lovásik skvělý zákrok, skončilo utkání remízou 0:0.

„Podali jsme srdnatý výkon. Možná tam byly šance, ve kterých jsme to při troše šikovnosti mohli uhrát, ale soupeř byl hodně silný hlavně přes Klesnila, který se tady chtěl ukázat,“ hodnotil Chromý, jehož tým neprohrál na jaře už šestý zápas v řadě.

„Jsme rádi, že jsme tu sérii bez prohry znovu natáhli,“ dodal olomoucký kouč.

„První poločas byl nahoru dolů, druhý poločas jsme soupeře už nepustili k ničemu. Můžeme litovat, že jsme nedokázali proměnit naše náznaky šancí. Nedokázali jsme se prosadit, protože Olomouc je velice dobře organizovaná dozadu. Měli deset hráčů pod balonem a to se těžko překonává,“ prohlásil po zápase opavský Josef Mazura.

Jeho celek ztratil na druhou Holici další dva body. Momentálně Slezský FC disponuje již „pouze“ šestibodovým náskokem.

Juniorka Sigmy tak týmu HFK tentokrát pomohla.

„Samozřejmě mám Petra Uličného rád a když jsme mu tady vzali tři body, tak je dobré, že jsme Opavě vzali dva. My hrajeme za sebe, ale určitě jsme Holici trochu pomohli,“ říká kouč Sigmy Chromý.

„Obě mužstva jsou ale srovnatelná a myslím, že to už Opava asi uhraje,“ dodává na závěr.

SK Sigma Olomouc B – Slezský FC Opava 0:0

Rozhodčí: Sedlář – Vostrejž, Šenkýř. ŽK: Nuc – Klesnil, Cigánek. Diváků: 230.

Olomouc B: Lovásik – Vavřík, Ulma, Škerle, Machalický – Nuc – Nešický, Nekuda (82. Teplý), Pospíšil, Chlebek (60. Hajčík) – Jerome (70. Plšek). Trenér Augustin Chromý.

Opava: Novák – Kolínek, Cigánek, Formánek, Čáp – Partyš, Knapp,Wirth, Vyskočil (70. Zapletal) – Halaška (87. Sedláček) – Klesnil (81. Neubert). Trenér Josef Mazura.