„Fotbal se rozhoduje v šestnáctkách. Tam nám scházel důraz, kila i zkušenosti,“ konstatoval trenér olomouckých nadějí Augustin Chromý.

O třídu výše postavený soupeř Hanákům zasadil dva zničující údery už v první desetiminutovce. Jinak byl první poločas a vlastně celý zápas vyrovnaný. Mladí Olomoučané herně vyzrálejšího soupeře opticky mírně přehrávali, solidně kombinovali, ale pouze po pokutové území.

„Kombinačně jsme na tom byli velmi slušně. Řekl bych lépe než soupeř, ale naše nadějné akce většinou místo střelou na branku skončily někde v rohu,“ řekl kouč Chromý.

Hlučín hrozil hlavně ze standardních situací a mohl přidat i další branku po závaru, který vznikl po nejistém zákroku brankáře Karabiny.

„Teprve si zvyká na mužský fotbal, je to přirozené, že občas udělá nějakou chybu. Určitý čas to trvá, než si hráč zvykne na odlišnosti dorosteneckého a mužského fotbalu,“ zastává se Chromý talentovaného gólmana, kolem nějž se před časem točily slavné zahraniční kluby.

Po pauze se zápas odvíjel v podobném duchu. Domácí kombinovali, hosté dávali góly. V 78. minutě se potřetí prosadili po standardní situaci.

„Za to se na kluky trochu zlobím. Když dostaneme gól po centru ze strany a v náběhu nás prostě nějaký urostlý hráč přetlačí, tak to jsem schopný pochopit, ale při standardce máme dost času se na připravit a zkonsolidovat. Přesto inkasujeme. Na tom musíme ještě zapracovat,“ hodnotil Chromý.

Deset minut před koncem se jeho tým dočkal alespoň korekce výsledku, když z trestného kopu krásně a přesně zacílil Jakub Plšek.

„To byl krásný gól. Navíc byl ho pochválil i za předvedený výkon,“ vyzdvihl trenér talentovaného záložníka.

„Zatímco na ostatních našich hráčích byla vidět únava z náročných tréninků, on snáší zátěž velmi dobře,“ pochválil Plška ještě jednou Chromý a naznačil proč mohl mít Hlučín v kritických chvílích zápasu mírně navrch.

„Je pravda, že oni už pomalu ladí formu na soutěž, zatímco nás mistráky čekají až za měsíc a půl,“ připustil kouč juniorky, který stále teprve pracuje na složení kádru pro jaro.

„Dnes za nás hrálo šest dorostenců a pro ty je druholigový soupeř ještě moc. O složení mužstva pro jaro se bude rozhodovat až po návratu áčka ze soustředění a uzavření jeho kádru. Až se rozběhne liga, tak k nám také zamíří hráči, kteří nebudou dostávat tolik příležitostí. Pak budeme mít ještě nějaký měsíc na to, abychom to všechno dali dohromady,“ dodal na závěr Chromý.

SK Sigma Olomouc B – FC Hlučín 1:3 (0:2)

Branka Sigmy: 80. Plšek.

Sigma B: Karabina – Nuc, F. Přikryl (46. Benýšek), Soušek (53. Žáček), Hajčík – Vavřík, Plšek, Štětina (46. Habusta), Nešický – Nekuda, Rolinc. Trenér: Augustin Chromý.