Obě mužstva totiž shodně pětkrát vyhrála, jednou remizovala a sedmkrát odešla ze hřiště jako poražená.

Do vzájemného souboje pak půjdou podpořená vysokými výhrami z posledního kola. Rezerva Sigmy na vlastním hřišti rozstřílela záložní tým Brna 4:1, Hulín si zase v Kunovicích vyšlápl na juniorku Slovácka, které na jejím hřišti uštědřil debakl 4:0.

„Na rozdíl od nás dokázali vyhrát venku, navíc vstřelili čtyři branky. Doma budou o to silnější,“ varuje před nebezpečným soupeřem trenér olomouckého béčka Augustin Chromý.

Ten Hulín v poslední době viděl na vlastní oči hned několikrát.

„Sledoval jsem jejich utkání v Holici, ale hlavně to pohárové, kde hráli s naším áčkem. Dlouho vedli, v závěru jim ale trošku došly síly. Každopádně je to velmi kvalitní soupeř, snaží se hrát po zemi a kombinačně,“ přemítá nad taktikou třetiligového nováčka, který zatím v soutěži plní důstojnou roli.

„Docela mě to překvapilo, protože když jsem je viděl v přípravě, tak jsem si myslel, že budou horší. Ale asi byli v takové fázi, že to moc nešlo poznat. Svými výsledky i hrou mě pozitivně překvapili,“ říká Chromý.

V kádru Hulína má i několik svých bývalých svěřenců ze Sigmy, řada hráčů prošla její mládežnickou akademií.

„Jejich hru tvoří hlavně náš bývalý hráč Michal Ševela, kterému zdatně asistuje Laciga. V bráně chytá Štěpán, což je pořád náš hráč. Jejich obrana dlouho nastupuje ve stejném složení,“ všímá si olomoucký kormidelník.

V sobotu se opět bude muset obejít bez posil z prvního týmu, který hraje v neděli v Hradci Králové.

„Máme trochu problém s tím, že se teď nakumulovaly zápasy. Ve středu hrálo áčko, v pátek dorost, v sobotu my a v neděli zase áčko, takže se s nějakými posilami nedá počítat. Navíc se v posledním zápase zranil Vašíček, kterému roztrhli nohu. Ani o tom nevěděl, zjistil to až po zápase a musel na šití,“ vysvětluje Chromý.

Svůj velmi mladý kolektiv vyšle do boje v Hulíně v sobotu od 14.00.