Namixovanou sestavu si na sever Čech přivezli trenéři Sigmy Jiří Derco a Augustin Chromý. S týmem cestovali zkušenější hráči ze širšího kádru áčka a mladší kolegové z dorostu. Na testech pokračuje s týmem juniorů také Paraguayec Alexis. Kouč Derco tak lehce postrádal souhru, přesto se Hanáci radovali jako první. Po pěkné kombinaci a přihrávce od Vichty se nemýlil ve 20. minutě Falta.

Do souladu s vyrovnaným průběhem zápasu upravila Příbram skóre deset minut po přestávce. Zpoza šestnáctky střílel technicky Čížek a gólman Blaha pokus k levé tyči nezachytil.

Další problém před závěrem utkání přineslo Sigmě vyloučení Davida Housky po druhé žluté kartě v 76. minutě.

„Z mého pohledu to bylo dost přísné. V první fázi byl faulován Houska, když si kryl míč. Ale rozhodčí nepískal. Potom fauloval, ale kdyby tam tak nešel, tak by mu zlomili nohy. Nebylo to posouzené dobře," konstatoval trenér juniorky Derco.

I v deseti ale sahali Olomoučtí po vítězství, těsně vedle střílel střídající Zdeněk Klesnil.

„Volalo to po gólu. Kdyby mu to tam spadlo, tak jsme odjížděli s třemi body," uvažoval Derco.

„Příbram potvrdila, že je silný soupeř. Výsledek je asi z obou stran zasloužený. Pro nás to bylo složitější, byli jsme v kombinované sestavě. Hráči ale odvedli kvalitní výkon, pro kluky z dorostu to byla opět škola. Vypořádali se s tím a nepropadli. Jsem rád, že si to vyzkoušeli," uzavřel Jiří Derco.

Autor: Stanislav Heloňa

1. FK Příbram jun. – SK Sigma Olomouc jun. 1:1 (0:1)

Branky: 58. Čížek – 20. Falta. Rozhodčí: Černý – Ratajová, Berka. ŽK: Tarczal, Soldát – Houska, Sukup, Danis. ČK: 76. Houska (Olomouc).

Příbram jun.: Durič – Hanuš, Dejmek, Soldát, Čížek – Kdolský, Tarczal, Kraus (74. Krameš), Stratil (46. Řezáč) – Šípek – Valenta (46. Glasnović). Trenér: Jaroslav Mašek.

Olomouc jun.: Blaha – Sukup, Herynek, Řehák (85. Štěrba), Alexis (46. Bernard) – Vavřík (81. Kalvach), Houska, Vichta (62. Klesnil), Holub (36. Danis), Falta – Rolinc. Trenéři: Augustin Chromý a Jiří Derco.