Sigma navíc přišla o útočníka Jakuba Petra, který zápas nedohrál se zraněným kolenem.

Defenziva domácích hned na začátku zkolabovala. V 9. se trefil po rohu Ineman, ve 12. Matúš a o další čtyři minuty později znovu Ineman. Hned po prvním inkasovém gólu mohl srovnat Bueno, ale jeho střelu Ineman vykopl z brankové čáry. Pět minut před přestávkou už to Buenovi vyšlo, trefil přesně k pravé tyčce.

V 55. minutě snížil na rozdíl jedné branky Jakub Petr. Ale za dalších devět minut utrpěl zranění kolena a musel ze zápasu odstoupit. „Teď musí nohu ledovat, ve čtvrtek půjde na vyšetření. Samozřejmě věříme, že to nebude nic vážného,“ řekl sportovní manažer SK Sigma Olomouc Augustin Chromý.

Slovácko nakonec vyhrálo 4:2, v 69. minutě se po přímém kopu prosadil Vrba. „Zápas se nám povedl, a to jak výkonem, tak i výsledkem. Dali jsme čtyři góly, navíc trefili dvě tyčky,“ pochvaloval si kouč hostů Leoš Kalvoda. „Sestava pro první mistrovský zápas bude hodně podobné té, ve které jsme nastoupili,“ uvedl Kalvoda. Slovácko začíná jaro v Sokolově.

Trenér juniorky Jiří Balcárek spokojen samosebou nebyl. „Zase se projevilo to, že my se sejdeme jen na zápas, hráči nejsou na svých postech a je proti nám sehraný soupeře,“ řekl Balcárek. „Ale při posílení o hráče áčka by se samozřejmě nemělo stávat to, že dostaneme tak rychle tři branky,“ podotkl.

SK Sigma Olomouc B – 1. FC Slovácko 2:4 (1:3)

Branky: 40. Bueno, 55. Petr – 9. a 16. Ineman, 12. Matúš, 69. Vrba. Rozhodčí: Žádník.

SK Sigma B: Kameník – Nuc, Šuškavčevič (55. Štěpán), Volf, Jurkič – Štěpán (46. Petr), Hořava (22. Rýdel), Bajer, Kazár – Bueno, Schulmeister (46. Klesnil). Trenér Jiří Balcárek.

Slovácko: Bolek – Němčický, Ineman, Vrba, Kaspřák – Perůtka, Görner, Tischer, Racko – Šultés, Matúš. Střídali: Eismann, Šturma, Činčala, Grim, Chmelíček, Stýskala. Trenér Leoš Kalvoda.