„Vyhráli jsme zaslouženě. Byli jsme silnější na míči a lepší v pohybu i v agresivitě. Zápas jsme měli pod jasně kontrolou," prohlásil domácí trenér Jiří Derco.

„Jsem sice spokojený, i když mám opět výhrady ke spoustě neproměněných šancí. Už v patnácté minutě to mohlo být 4:0," dodal domácí šéf lavičky.

Jeho protějšek Bohumil Chodil viděl zápas podobně.

„Ukázala se kvalita soupeře. Holice vyhrála zaslouženě a rozdíl ve skóre mohl být i výraznější," přiznal hostující kouč.

„Prvních deset minut bylo z naší strany kvalitních. Vytvořili jsme si i šanci, ale neproměnili jsme ji. Po zbytečné standardce jsme pak dostali gól, který mužstvo hodil do útlumu a podle toho se potom odvíjel celý zápas," uvedl Chodil.

Holice šla do vedení již v 8. minutě. Kotůlek přesným centrem našel hlavu Svorady a ten překonal špatně postaveného brankáře. Od té chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Holice svou rychlostí a kombinační hrou soupeře jasně přehrávala.

„U nás je to vždy o prvním gólu. Mužstvo se pak uklidní. Hráči už potom nejsou pod tlakem a hrají v pohodě," nechal se slyšet Derco.

Jedinou vadou na kráse byla mizerná koncovka domácích. Obrovské šance zahodili Hapal, Svorada a Zifčák. Posledně jmenovaný selhal dokonce třikrát.

Želatovice měly v první půli jedinou příležitost, ale Ladislava Dlouhého ve 30. minutě vychytal Pavelka.

Holice se poté přeci jen dočkala zaslouženého zvýšení. Ve 32. minutě šel do tvrdého střetu s brankářem Hapal, míč se následně odrazil ke Svoradovi a domácí útočník poslal balon do prázdné brány – 2:0.

Krátce po přestávce přišla další Svoradova chvíle. Třiadvacetiletý forvard si na hranici vápna zpracoval dlouhý míč a s přehledem dokonal hattrick. Od tohoto momentu bylo o vítězi prakticky rozhodnuto a zápas se už pouze dohrával.

Holice přidala v 66. minutě ještě jeden gól a opět u toho byl Marek Svorada. Ten pasem mezi stopery vysunul střídajícího Grezla, který se sám před gólmanem nemýlil.

Béčko Holice se tak po třech domácích ztrátách v řadě konečně dočkalo vítězství na svém hřišti. Naopak Želatovice registrují druhou prohru v řadě a stejně jako v minulém utkání s Kralicemi čtyřikrát inkasovaly.

„Špatná součinnost celého mužstva v obrané fázi," pojmenoval hlavní problém svého týmu hostující trenér Chodil.

Jeho svěřencům dělala problémy především rychlost domácích hráčů.

„Projevuje se, že jsou to mladí hráči, kteří čekají na svou šanci v áčku. Jsou pohybliví, obětaví a technicky zdatní. Je vidět, že trénují s prvním mužstvem, takže ta kvalita je vysoká," pochválil soupeře želatovický lodivod.

1. HFK Olomouc B – FC Želatovice 4:0 (2:0)

Branky: 8., 32. a 46. Svorada, 66. Grezl. Rozhodčí: Motal – Kopecký, Lakomý.

HFK B: Pavelka – Dluhý-Smith, Kopecký, Vykydal, Vališ – Vlček (46. Grezl), Filipský, Kotůlek, Zifčák (79. Jíša) – Hapal, Svorada (83. Štěpánek). Trenér: Jiří Derco.

Želatovice: Čech – Klein, Vencký (73. Zlámal), Mrázek, Zehnálek – Koplík, Jemelka, Matušík, Smékal – Dlouhý, Chuda. Trenér: Bohumil Chodil.

Ondřej Kašlík