„Do turnaje jsme vstupovali jako nováčci. Cílem bylo si ho užít a zjistit, jestli jsme konkurenceschopní. Ve výsledku jsme asi obstáli. Jedna výhra, jedna remíza a jedna prohra je pro nás solidní premiéra," říká kapitán Jtektu Pavel Kalvoda.

Výběr Jtektu odšpuntoval celý turnaj nadějnou remízou 1:1 s pozdějším bronzovým medailistou, firmou Edwards. Poté však přišla prohra 1:3 s výběrem M.L.S. Holice a bylo po nadějích. V základní skupině skončil třetí a čekal jej jen boj o konečné páté místo. V něm se však bystrovanští vzchopili a porazili firmu Metso Outotec 2:1.

„Herně se nám vyvedl nejlépe první zápas proti týmu Edwards, kde jsme se dostali do vedení a měli i více příležitostí na zvýšení náskoku, bohužel tento zápas skončil remízou. Zápas o umístění jsme zvládli dobře takticky" hodnotí Kalvoda.

Tým Zaměstnanecké ligy Deníku Honeywell.
Příště musíme vydržet více než 25 penaltových kol, směje se Pudil z Honeywellu

Už nyní je ale jasné, že se Jtekt nenechá úvodním nezdarem zničit a zkusí Zaměstnaneckou ligu Deníku i v příštím roce.

„Tím, že jsme tým skládali zhruba deset dní před turnajem, jsme nebyli příliš sehraní. Pro příští rok se zaměříme na nějakou společnou přípravu, abychom se umístili ještě lépe než letos," uzavřel Pavel Kalvoda.