„Jednou už jsem tady hrál za Opavu, ale to už je dávno," připomíná třicetiletý forvard Michal Hubník rok 2004.

Tehdy byl ze Sigmy ve Slezsku na hostování a se svým týmem odvezl z Androva stadionu všechny body. Totéž by si přál i nyní.

V neděli se na známém pažitu představí v barvách Jablonce.

Těšíte se na návrat domů?
Samozřejmě. Teprve podruhé budu vlastně v Olomouci hrát jako host. Je to výjimečný zápas. I když proti Sigmě jsem už hrál i na jaře. Tenkrát jsme vyhráli a teď jedeme do Olomouce vyhrát zase.

Proběhnou před zápasem nějaké hecovačky s olomouckými hrá­či?
Zatím na to čas nebyl, protože jsme se všichni soustředili na pohár proti Betisu. Ale v kontaktu jsem se spoustou hráčů. S Alešem Škerlem, Michalem Ordošem, s Honzou Schulmeisterem. Skoro se všemi v podstatě.

Proti Betisu jste ukázali dobrý výkon. Jen škoda, že jste se vystříleli už se Znojmem, je to tak?
Se Znojmem to byl úplně jiný zápas. Proti Betisu se samozřejmě každý nabudí úplně automaticky a sám. Ten zápas nám ukázal hodně věcí. Jednak že se můžeme měřit opravdu skoro s každým, když jsme přehráli tým ze španělské ligy, a taky že musíme být plně koncentrovaní celých devadesát minut. To byla právě proti Znojmu chyba.

Nebudou vám v Olomouci chybět síly?
Pokud dodržíme určité věci ohledně regenerace, tak ne. Už jsme si na ten rytmus středa – neděle zvykli. Každý fotbalista radši hraje, než trénuje. A když to zvládá Plzeň, proč bychom to nezvládli my. Spíš můžeme jít do zápasu se Sigmou po Betisu sebevědomější.

Jak na vás letos Sigma působí?
Zdá se, že po nevydařeném začátku se zvedá. Ani my jsme ale nezačali moc dobře, ale je to jen o psychice. Kolikrát to stačí jednou urvat, dát gól, a pak se rozjede celé mužstvo.

Jaké přivítání očekáváte od olomouckých fans?
Nikdy jsem s nimi problémy neměl. Jsem v očekávání, jak mě přijmou v jiném dresu. Snad dobře.

VÍCE: Jablonecký výkon Sigmu nestraší. Chce doma konečně výhru