Pro bývalého hráče Sigmy to byl navíc premiérový gól v reprezentaci.

„Góly jsou kořením fotbalu a lidé si toho vždycky nejvíc všímají. Proto jsem rád, že jsem před domácím publikem skóroval. Na zápase se byla podívat mamka, tak je fajn, že jsem jí udělal radost," vyprávěl Tomáš Hořava, který se po sedmi letech strávených v olomoucké Sigmě přesunul do týmu Viktorie Plzeň.Přátelské utkání ve fotbale ČR vs. Kanada - Tomáš Hořava

Hořava na hřiště přišel v 57. minutě a gól si schoval na brejkovou situaci, která přišla devět minut před koncem zápasu.

„Byla to nádherná akce. Matěj Vydra to skvěle zatáhl, našel Bořka Dočkala a ten mi to krásně předložil. Já jsem byl na konci, ale musím poděkovat klukům, kteří to sehráli úplně skvěle," rozplýval se Hořava, který se prosadil střelou do protipohybu brankáře.

Nervózní nebyl

Pětadvacetiletý tvůrce hry prý v zápase nervózní nebyl.

„V Plzni teď hrajeme hodně zápasů v Lize mistrů i české lize, ten sled je hodně rychlý a člověk ani nemá čas být nervózní," řekl Hořava, který si uvědomoval v čem byla zejména pro mladé hráče důležitost přáteláku s Kanadou.

„Sice se mohlo zdát, že o nic nešlo, ale je to nároďák a člověk nikdy neví, kdy se do něj znovu dostane. Je potřeba vždycky podat dobrý výkon," prohlásil Hořava, který věří, že mu premiérová trefa v reprezentační kariéře může pomoci.Přátelské utkání ve fotbale ČR vs. Kanada

„Musím ale dál podávat stabilní výkony. První gól je pro mě osobně samozřejmě plus," uvedl Hořava.

Uvolnění Kanaďané

Kanadský fotbalový trpaslík dokázal českého favorita potrápit a v první půli, do které Hořava nezasáhl, se dostal i k příležitosti kopat penaltu.

„Psalo se, že Kanada jsou úplní outsideři, ale oni hráli úplně uvolněně, takže kluci to na hřišti neměli jednoduché," řekl Hořava, který vyzdvihl výkon severoamerického týmu.

„Trochu mě i překvapili, protože se nebáli hrát s míčem a byli i solidně technicky vybaveni," dodal Tomáš Hořava po vydařeném reprezentačním vystoupení.

ČTĚTE TAKÉ: Češi vs. Kanada: výhru zpečetil Hořava, diváci si užívali mexické vlny