„Sigmu znám, hrál jsem proti ní párkrát, takže vím, že ta kvalita je tady velká a věřím, že ji ještě třeba pomůžu o trošku zvednout,“ říká 196 centimetrů vysoký forvard, který se v sezoně 2008/2009 stal s 18 góly nejlepším střelcem druhé ligy.

Přivítal jste možnost přijít do olomoucké Sigmy?
Byl jsem rád. Kdybych nebyl, tak tady dneska nejsem a trénuji se Spartou.

Jaké máte ambice? Probojovat se do základní sestavy a stabilně hrát?
Samozřejmě. Já jsem dlouho nehrál, protože jsem byl zraněný. Hlavně potřebuji vydržet zdravý a dostat se do optimální kondice. Pak prodat na hřišti co nejvíc a samozřejmě pomoct Sigmě, aby se zachránila, protože si nemyslím, že Sigma je tým, který by měl padat do druhé ligy.

Po podzimu je Olomouc na předposledním místě ligy. Jakou cítíte náladu v týmu a jaké jsou podle vás jeho kvality?
Jsem tady teprve pár hodin, takže těžko soudit, ale samozřejmě nálada je dobrá. Takové ty srandičky, to k tomu patří. Bez toho by to v přípravě, která je těžká, nešlo. Co se týče kvality týmu, tak samozřejmě Sigmu znám, hrál jsem proti ní párkrát, takže vím, že ta kvalita je tady velká a věřím, že ji ještě třeba pomůžu o trošku zvednout.

V týmu je kromě vás další vysoký forvard – Zdeněk Klesnil. Berete ho v uvozovkách jako svého konkurenta v boji o místo v sestavě?
Já to ani takhle neřeším. Jestli budeme hrát na jednoho útočníka nebo na dva a nebo jestli mě dá trenér s nadsázkou na pravého beka. Tak to skutečně neřeším. Jsem tady chvilku, takže se o tom určitě pobavíme a ať už se trenér rozhodne jakkoliv, tak je to jeho věc a já budu hrát tam, co mě postaví.

Kolik hráčů z olomouckého kádru znáte?
Znám Zdeňka Zlámala z Liberce a Kubu Podaného ze Sparty. Jinak jsem proti těm klukům hrával, ale osobně je neznám.

Právě Podaný se ve své premiéře za Sigmu blýsknul hattrickem. Chystáte něco podobného na sobotní zápas Tipsport ligy se Slováckem?
Tak bych ho měl asi překonat, ne? (směje se) Moc jsem toho zatím v přípravě neodehrál. Jeden poločas modelovaného zápasu a třicet minut v prvním přáteláku, takže jde o to, se hlavně dostat do herní kondice a samozřejmě taky na hřišti něco ukázat.