„Čeká nás nesmírně těžký protivník. Nicméně hrajeme doma a budeme chtít taky ukázat svou sílu," nebojí se konfrontace trenér Hanáků Václav Jílek.

A že jsou nažhaveni i samotní fotbalisté, nejen kouč, kterého čeká domácí premiéra, bylo vidět i na pátečním předzápasovém tréninku.

Intenzivní jízda na plný plyn, povzbuzující pokyny živelného trenéra i hecování brankářů na plejery, kteří na ně v závěru jednotky stříleli.

Na on
-line rozhovor se čtenáři Olomouckého deníku tedy mohl progresivní trenér následně dorazit spokojený.

„Těšíme se všichni. Můžu to říct jak za sebe, tak za hráče, kteří mají po té úspěšné společné premiéře na Slavii chuť. Odpovídá tomu i nasazení v tréninku, které, doufám, přeneseme i do zápasu," potvrdil Václav Jílek.

Právě tři body z pražského Edenu podle devětatřicetiletého kouče vlily olomouckým fotbalistům krev do žil.

„První výhrou jsme se dostali na jinou vlnu, a to se pak hned pracuje jinak. Zatím jsem 
v týmu nezaznamenal žádný problém. Nicméně charakter mužstva se pozná až v těžších a kritických situacích. Doufám však, že v nich ani nebudeme," hodnotil s úsměvem atmosféru v mančaftu.

Chceme zrychlit

Pozorní diváci zaznamenali už před týdnem změnu stylu hry.

Sigma by se totiž ráda prezentovala především rychlostním a agresivním fotbalem.

„Deklarovali jsme od začátku, že chceme fotbal zrychlit. Chtěli bychom sázet na rychlost, je to trend. Jde 
o rychlost zareagování, chceme rychle přepínat, doplňovat ve velkém množství hráčů," potvrdil Jílek.

Jednou ze zbraní proti nebezpečnému středočeskému celku by mohly být standardní situace, které v dosavadním ročníku Sigmě příliš nevycházely.

„Jsme ze standardek jednoznačně málo nebezpeční, ale intenzivně na tom pracujeme. Jsem rád, že zde mám k ruce Laco Onofreje, na hráčích vidím, že k nácviku přistupují s obrovskou vážností a koncentrací, což nebývá vždy pravidlem," pochvaloval si muž, který naposledy působil jako asistent u áčka pražské Sparty.

Ordoš i Plšek jsou ze hry

V dnešním zápase se však bude muset obejít hned bez několika hráčů. Zranění 
z utkání na Slavii vyřadilo ze hry kapitána Michala Ordoše.

„Je to zranění trošku hlubšího charakteru, svalová ruptura je značná, takže uvidíme, jak to bude, ale vypadá to na minimálně tři týdny pauzy. Kapitánem bude jako jeden z nejzkušenějších hráčů opět Michal Vepřek," vysvětloval Jílek.

Chybět bude stále i záložník Jakub Plšek.

„Jakub se začíná připravovat individuálně 
a měl by se připojit k týmu příští týden," dodal ke stavu druhého zraněného.

Na včerejším předzápasovém tréninku se neobjevil ani defenzivní záložník Denis Cana, jehož místo v sestavě nahradí pravděpodobně Martin Šindelář, a útočník Tomáš Malec.

Obrovská útočná kvalita

Aby Olomoučtí uspěli i podruhé v řadě, bude zapotřebí zejména poctivá defenziva. Mladá Boleslav se totiž pyšní nejlepším útokem celé Synot ligy.

„Musím říct, že když jsme sledovali poslední zápasy Boleslavi, tak skutečně dnes disponuje obrovskou útočnou kvalitou. Je potřeba pohlídat spoustu dobře individuálně vybavených hráčů," uvedl Jílek, podle kterého je soubor trenéra Karla Jarolíma velmi dobře organizovaný.

Dnešní utkání by tak mohlo slibovat velmi zajímavou podívanou, a to nejen díky útočné kvalitě hostů, ale i odhodlání domácích.

„Hrajeme doma a budeme chtít taky ukázat svou sílu," prohlásil nebojácně olomoucký lodivod.

Čtyři nebo šest tisíc lidí je rozdíl

Stejnou touhu uspět má 
i Mladá Boleslav, která si týden zpestřila pohárovou výhrou 1:0 v Karviné.

„Sigma má kvalitní hráče, postavení v tabulce, myslím, neodpovídá tomu, co umí. Nečeká nás nic lehkého, ale je v našich silách utkání zvládnout a vyhrát," říkal Jan Chramosta, jediný střelec úterního zápasu.

Andrův stadion by se tak mohl po delší době solidně zaplnit, což by si samozřejmě Václav Jílek přál.

„Byli bychom strašně rádi, kdyby diváci přišli ve větším počtu, protože si myslím, že Olomouc by si zasloužila o pár stovek více diváků. A nejen 
z toho pohledu, že budeme hrát teď se silným soupeřem, ale celkově. Je rozdíl hrát před čtyřmi nebo šesti tisíci diváky. Na druhou stranu si myslím, že tady chodí lidi, kteří dokážou udělat dobrou atmosféru i v nižším počtu. Je na nás, abychom jim zavdali důvod pro to, aby na nás chodilo více lidí," uzavřel odhodlaně energický trenér.

Předpokládaná sestava Sigmy: Buchta – Hála, Hubník, Radakovič, Vepřek – Šindelář, Houska – Moulis, Petr, Navrátil – Vašíček