Před týdnem fotbalisté Sigmy Olomouc španělského giganta ze Sevilly pořádně potrápili, i když nakonec prohráli 0:1.

Ani před odvetou neskládají zbraně, i když je jasné, že to bude ještě složitější.

„Očekávám od nich větší aktivitu a možná i kvalitu. Ale chceme hrát aktivně, doma jsme si ověřili, že to lze,“ řekl Jílek.

Trenér Rostislav Sobek
Nové Sady mají nového trenéra. Chce přivést posily

V lize se vám nedaří, naposledy jste prohráli 0:3 v Jablonci. V jakém rozpoložení na Sevillu jdete?
Jak vnímám hráče i ze včerejšího tréninku, tak jsme ve standardním rozpoložení. Nejsme v lize v jednoduché situaci, ale nemyslím si, že by to na nás mělo pro zápas v Seville zanechat nějaké stopy.

Už v prvním utkáním, do kterého jste šli po debaklu s Baníkem, se potvrdila vaše slova, že nejsou spojené nádoby. Ale neznervózňuje vás, jak odlišné výkony podává váš tým v lize a v poháru?
Nevím, jestli znervózňuje je to správné slovo. Spíš je člověk zklamaný, nebo hledá důvody, proč tomu tak je. Plnohodnotnou odpověď nemám, i když nějaké argumenty existují – Evropa, liga, hlava. Ale je to hodně alibistické. My se chceme prezentovat stejně v lize, stejně v Evropě a musíme si přiznat, že se nám to nedaří.

Sevilla v minulém ligovém bezbrankovém zápase proti Villarrealu nastoupila s osmi změnami v sestavě oproti utkání v Olomouci. Platí, že se chystáte spíš na systém, než jednotlivce?
Já čekám stejný způsob hry, ale s vyšší aktivitou a možná i kvalitou hráčů Sevilly. Chceme hrát aktivně, ověřili jsme si, že to lze. Chceme se prezentovat podobným výkonem jako doma a co nejvíc jim to znepříjemnit.

Jak se vám Sevilla líbila?
Stejně, očekávaně, nejsou tam žádné nové věci. Maximálně v rámci individuálních řešení jmen, která nastoupila. Jinak se mužstvo prezentuje stejným mustrem hry. Doma jsme si ověřili, že se s nimi dá hrát a do zápasu jdeme se záměrem, abychom se prezentovali stejným způsobem.

Olomoučtí fotbalisté ohromili v konfrontaci se španělským velkoklubem, v české lize jsou ale třetí od konce
Problém Sigmy? Před oběma brankami

Jemelka jako fanoušek

Zohledníte nějak, že vás už v neděli čeká důležité ligové utkání s Bohemians?
Jako že bychom postavili šest nových hráčů a najednou to půjde? Takhle to nefunguje. Chceme odehrát důstojný zápas a pokud bychom měli vypadnout, tak po kvalitním výkonu. To je lepší i směrem do ligy.

Navíc není se proč šetřit. Zápas v Seville je svátek, vrchol vašeho snažení.
Jednoznačně. Hráči to takhle budou vnímat, budou zkoncentrovaní a naše tíživá situace v lize nebude hrát žádnou roli.

Chybí vám zranění Pilař s Chvátalem. Jaký je zdravotní stav stopera Jemelky, který zápas s Jabloncem nedohrál kvůli potížím s třísly?
Letí s námi v pozici fanouška. Do zápasu připravený nebude, to si můžeme říct na rovinu.

Takže velká výzva pro Romana Poloma?
Jednoznačně. Ti hráči tady od toho jsou, aby v případě potřeby zaskočili a plnohodnotně nahradili stávající hráče.

V Seville zůstáváte až do pátku. Chtěli jste hráčům dopřát spánek na hotelu?
Bylo to naše přání, protože v Kazachstánu jsme si vyzkoušeli noční cestu a musím říct, že jsme dva dny nevypadali vůbec dobře a to jsme hráli pak v pondělí. Teď hrajeme v neděli. Takže jsme zvolili variantu, že v Seville přespíme, odtrénujeme na tréninkovém hřišti a zpátky poletíme až v poledne.

Baník (v bílém) porazil ve 2. kole MOL Cupu Uničov na jeho hřišti 2:0.
Uničov Baník potrápil, ale z poháru vypadl. Vidělo to přes 1200 diváků
Na snímku Pivarník.
Zůstat bylo špatné rozhodnutí, říká po konci ve Zbrojovce kouč Pivarník