Poté však David Houska ve vápně rychle přebral centr kapitána Michala Vepřeka z levé strany a svou třetí trefou v sezoně zařídil Hanákům šestou výhru v ročníku.

Sečteno podtrženo, svěřenci Václava Jílka přečkají reprezentační přestávku se dvaceti body na druhém místě tabulky.

„Předloni jsme měli po šestnácti kolech bodů patnáct, takže je to fantastické. Tohle mužstvo má ohromnou vnitřní sílu, jsou situace, kdy mě kluci samotného překvapují,“ rozplýval se radostí hostující kouč.

Žádný šlágr to přitom především v první půli od Sigmy nebyl. Nebýt Buchty, který v sólu vychytal Ikauniekse, mohli Olomoučtí prohrávat.

Těsně před pauzou však Houska rozezvučel břevno jihlavské branky po přímém kopu a situace se obrátila.

„V prvním poločase jsme hráli pomalu, asi nejhůř v sezoně, nebylo to optimální. Pak jsme si začali vypracovávat šance díky naší aktivitě,“ popisoval Jílek.

A rozhodně jich nebylo málo!

Góly měli na svých kopačkách postupně Plšek, Texl a Houska. Posledně jmenovaný svedl s domácím gólmanem v 71. minutě souboj, při kterém byl faulován, ale výsledkem byla žlutá karta za simulování pro olomouckého záložníka…

Houska, nejlepší muž na place, se však tři minuty před koncem přece jen dočkal. Hanuš byl na jeho rychlý pokus zblízka krátký, byť si na střelu sáhl.

„Z celkového pohledu si za druhý poločas odvážíme zasloužené tři body. U kluků je nejdůležitější změna v jejich vlastním nastavení, protože si šli až do konce pro vítězství,“ chválil trenér Sigmy.

Radost mu kazí jediná věc: další zranění Michala Obročníka, který musel ze hry odstoupit ve 24. minutě. Slovenský záložník přitom v olomouckém dresu nastoupil v lize poprvé v základní sestavě.

„To je problém…. Vrátil se po delší době, svými výkony si řekl o základ. Věřili jsme, že potvrdí kvalitu a zvýší konkurenci, bohužel teď jej asi zase čeká pauza. Uvidíme po vyšetření v pondělí,“ uzavřel Václav Jílek, který část reprezentační pauzy opět stráví s národním týmem do 21 let.