Jeho tým sice prohrál 0:3, na druhou stranu o moc víc v konfrontaci s předním evropským soupeřem asi udělat nemohl.

„Dvojzápas nám ukázal naši kvalitu i ochotu pracovat. Zároveň odhalil nedostatky týmové i individuální. Je blbost říct, že jsem po výsledku 0:3 spokojen. To je nesmysl. Ale s tím, jakým způsobem jsme se v dvojzápase prezentovali, spokojený opravdu jsem. Vadilo mi řešení finální fáze. Myslím, že aspoň jeden gól jsme si v těch dvou zápasech zasloužili dát,“ prohlásil Jílek.

„Měli jsme nějakých šest sedm situací. A jsem přesvědčený, že soupeř by s nimi naložil jinak. V tom byl asi největší rozdíl. V řešení finální fáze, a pak v kvalitě a rychlosti práce s míčem,“ dodal Jílek.

Mrzela ho nevyužitá šance Plška ze 2. minuty. Záložníkovi trvalo o chvilku déle, než si srovnal míč ke střele a okénko v obraně Sevilly se nemilosrdně zabouchllo.

„Z mého pohledu to byla jasná šance. Kdyby ji dal, taky to mohlo vypadat jinak,“ posteskl si Jílek.

„Pokud chcete s takovým soupeřem obstát, musíte proměnovat šance. Neměli jsme asi úplně stoprocentní šance, ale velké byly,“ tvrdil kouč.

„Taky samozřejmě nesmíte dělat chyby a my jsme jich dost udělali. Určitě při standardce,“ připomněl druhou branku, kterou si vstřelil už v 25. minutě do vlastní sítě Martin Nešpor.

Sevilla FC - Sigma Olomouc (v červeném)
Sigma na Sevillu nestačila. Na rozloučenou s Evropou dostala tři góly

Houska odvedl kus práce, z té šance ale měl být gól

Sigma ale neprohrála nešťastně. Soupeř byl jednoduše lepší a Jílek to dobře věděl.

„Samozřejmě rozhodla hlavně jejich obrovská kvalita. Ta je prostě vyšší. My jsme samozřejmě u týmu proto, abychom hráče někam posouvali, ale každý má prostě nějaké svoje limity,“ doplnil Jílek.

Ve dvojzápase jej potěšil David Houska, který se většinou dokázal i mnohem slavnějším soupeřům v rychlosti i dovednostech přiblížit, nebo dokonce vyrovnat.

„Odvedl obrovské penzum práce. Pracoval i skvěle do defenzivy. Jen ta jeho šance dnes. Měl to otevřené, na šestnáctce. Tohle by měl také proměnit v gól,“ pousmál se zase Jílek.

Jan Kotouč v andaluském pekle proti Seville FC
Kotouč skočil z Playstationu rovnou do kotle v Seville. "Trochu tréma byla"

Střídání? Nestíhali tempo hry

Spokojen byl i s nasazením Jana Kotouče místo Jana Štěrby. Ten má na kontě pouhých 33 ligových minut a teď se postavil esům jako André Silva, Nolito nebo Ben Yedder.

„Řekli jsme si, že pokud má ukázat, jestli na to má, tak tohle je ideální zápas. Myslím, že obstál se ctí,“ řekl Jílek, kterému chyběl i druhý obvyklý stoper Václav Jemelka.

Jílek okomentoval také nezvykle brzké střídání dvojice Jakub Plšek a Lukáš Kalvach, kteří oba odehráli pouze něco okolo šedesáti minut.

„Zdálo se nám, že dnes tolik nestíhají tempo hry. Ale přiznám se, že jsem je chtěl za rozhodnutého stavu trochu pošetřit směrem k neděli,“ řekl Jílek.

To čekají Sigmu doma Bohemians a bude to před reprezentační přestávkou moc důležitý zápas. Evropská mise totiž skončila a přišel čas dohnat nepříjemné ligové manko.

Josef Mucha (uprostřed) - legenda fotbalové Sigmy a otec tenistky Karoliny Muchové na zápase své dcery při finále ITS Cupu v Olomouci
Otec tenisové hrdinky Mucha: Víc gratulací mi v životě nepřišlo

Velký rozhovor s Václavem Jílkem najdete v sobotním tištěném vydání Deníku