Kluby se na tom dohodly v úterý při jednání na Andrově stadionu.

Ve čtvrtek odpoledne v Praze byl pak Jílek spolu s novým sparťanským generálním sportovním manažerem Jaroslavem Hřebíkem oficiálně uveden do funkce.

Jeho místo v olomouckém realizačním týmu zaujme jedna z hráčských legend Sigmy Josef Mucha.

První posilou Sigmy pro jaro se stane záložník Jakub Podaný, který přichází na hostování s opcí.

„Podaného jsem měl vytipovaného ještě v době, kdy jsem trenéra Jílka vůbec neznal. Netušil jsem, že takový nějaký asistent existuje, natož, že je tak kvalitní, aby o něj měl někdo takový zájem. Jsem tedy rád, že ta jednání takto dopadla, a také jsem rád, že došlo k navázání dlouhodobější spolupráce,“ řekl k prvnímu dotaženému příchodu sportovní manažer Sigmy Jan Gottvald.

Kromě Podaného už si Sigma stáhla čtyři mladé hráče z hostování, konkrétně brankáře Blahu, obránce Dreksu, záložníka Šindeláře a útočníka Vašíčka.

V řešení je také návrat dvojice Martin Pospíšil- Václav Tomeček, kteří na podzim hostovali v Brně.

Levá strana je vyřešená

Ze Sparty by podle Gottvalda měl na základě dohody obou klubů přijít ještě jeden fotbalista, a to zhruba do 15. ledna.

„Vytipovaného konkrétního hráče nemáme, ale víme, kde nás tlačí bota. Není to ale tak, že by musel přijít hráč za každou cenu. Třeba na pravého obránce, když toho máme. Ale berte to, prosím, jako příklad,“ prohlásil Gottvald, který krátce po svém příchodu do Sigmy veřejně deklaroval, že chce kromě levého záložníka získat také stopera a středního útočníka.

„Levou stranu bychom tedy mohli mít vyřešenou. Máme tam Vepřeka a Podaného, což jsou podle mého názoru oba velmi kvalitní hráči,“ prohlásil Gottvald, jenž usilovně pracuje na dalších posilách.

„Absolvoval jsem hodně času jednáními. Teď jsem byl v Praze, po Štědrém dnu jedu zase na Slovensko. Hráče dopředu ještě určitě potřebujeme,“ ujišťuje.

Zároveň však vyvrátil několik jmen, o nichž se mezi fanoušky čile spekuluje.

„Můžu říct, že Smetana, Střihavka ani Slepička nepřijdou. To jsou všechno spíš takové fámy,“ řekl sportovní manažer Sigmy.

Gottvald: Ordošovi bych se nebránil

Zcela jiný postoj ale Gottvald zaujímá k návratu Michala Ordoše.

„Dobře víme, kdo je Ordoš. Na naši ligu bezesporu nadstandardní hráč. Jeho návratu bych se určitě nebránil,“ připustil Gottvald.

Nejlepší ligový střelec ze sezony 2009/2010 je na hostování v rakouském Kapfenbergu. Ovšem podle původní dohody až do konce sezony. Sigma by tedy pravděpodobně musela za ukončení jeho hostování zaplatit.

„Jednání jsme ale ještě nenavázali, protože máme rozdělané jiné věci. Ještě si určitě sedneme také s celým realizačním týmem, včetně nového asistenta Josefa Muchy. Ten si ke složení kádru také určitě řekne své,“ prozradil Gottvald.

Další posily by se fanoušci Olomouckých mohli dočkat ještě před koncem roku. Krátce po Vánocích by také mohlo být jasné, kteří hráči ze stávajícího kádru tým opustí a možná se ani nezapojí do zimní přípravy pod vedením trenéra Petra Uličného.

Jakub Podaný

narozen: 15. června 1987 v Přerově

bilance v lize: 31 zápasů/1 gól

bilance v této sezoně: 7/0

S fotbalem začínal ve Zličíně. Od 12 let hraje za Spartu.

Do prvního týmu se prosadil v minulé sezoně, kdy nečekaně nastoupil do zápasu Evropské ligy s Palermem. První ligové starty sbíral na hostování v Bohemians Praha v ročníku 2009/10.