V Beleku odehrál všechny tři zápasy olomouckého áčka, včetně sobotního duelu s Bitovií Bytow. Sigma s týmem 
z druhé polské ligy prohrála 0:1.

„Bylo to spíš o bojovnosti. Řekl bych, že i v naší druhé lize jsou týmy fotbalovější. Takové zápasy ale jsou a my je musíme zvládat líp," řekl Navrátil, který už je i se svými spoluhráči zpátky v České republice.

Jaký byl poslední duel na soustředění s polským soupeřem?
Byl to zápas spíš o bojovnosti. Hodně odražených míčů, které se nám ze začátku moc nedařilo získávat. Pak, když jsme začali hrát trochu víc, tak jsme si vytvořili 
i šance. Já jsem tam jednu měl, Váša (Václav Vašíček – pozn. red.) dal tyčku. Na jednu bránu to nebylo. Byl to spíš vyrovnaný boj. Možná, kdybychom dali první gól my, tak ten zápas vypadal jinak. Byli bychom klidnější na balonu a hrálo by se nám líp. Bohužel jsme to ale nezvládli.

Jak jste se cítil vy osobně? 
V Česku jste odehrál minimum zápasů kvůli problémům s achilovkou?
První dva zápasy byly 
z mého pohledu trochu lepší. Teď to bylo víc o bojovnosti 
a méně fotbalové. Trochu nám to dělalo neplechu. Takové zápasy jsou a my je musíme zvládat líp. Mrzí mě hlavně ta šance. Střílel jsem na první tyčku a určitě jsem to mohl vyřešit gólem.

Byla to dobrá příprava na druhou ligu? I ve FNL se často mluví o tom, že soupeři víc bojují, než hrají fotbal.
Dá se to asi tak říct. Trochu to připomínalo tu naši soutěž. Hodně důrazu a tak. Řekl bych, že v naší druhé lize jsou týmy možná i fotbalovější. Pár dobrých hráčů tam ale měli. Snad to pro nás byla dobrá příprava na sezonu. Nemůžeme se ale dívat jen na jeden zápas.

Jak hodnotit celé soustředění? Porazili jste čínský tým vysoko 5:0 a pak dvakrát prohráli.
První zápas nám vyšel. Měli jsme i hodně dalších šancí, takže jsme mohli dát víc gólů a dostat se třeba do ještě větší pohody. Ve druhém zápase se Spartakem Moskva jsme narazili na hodně kvalitního soupeře. Byli to mladí kluci, ale doopravdy výborní na balonu, dynamičtí, rychlí, absolutně pořád v pohybu. S tím jsme se snad dvacet minut sžívali. Pak se to trochu vyrovnalo. Sice jsme prohráli, ale byl to dobrý zápas. Třetí utkání to bylo hlavně o bojovnosti, to už jsem říkal.

Jste na jaro podle vás dobře nachystaní? Podmínky jste měli podle zpráv perfektní, snad až na silný vítr.
Trochu foukalo, to je pravda. My ale můžeme být rádi, že nám bylo umožněno sem odjet. Tréninková hřiště byla v naprosto perfektním stavu. Myslím, že po tréninkové stránce bylo všechno super. Teď nám jen zbývá úspěšně vykročit do sezony. Víme, co je před námi a že to nebude lehké. Ale ten cíl je jasně daný.

V týdnu před odletem došlo ještě ke změnám v kádru. Smlouvu podepsal Onřej Kušnír a po delší pauze se vrátil Jakub Petr. Nebyl v tom problém, že jste zase hráli v jiném složení?
Myslím si, že ne. Kluci rychle zapadli. Kuba Petr 
s námi byl dlouho předtím. 
A Kušňa se s tím taky rychle sžil. Oba jsou kvalitní hráči 
a určitě nám můžou pomoct.

Budete tedy silnější než na podzim?
To ukáže až jarní soutěž. Teď se to říct nedá. Teď jsme hráli jen přípravné zápasy, když to tak řeknu, tak zápasy o nic. O tom, jestli jsme silnější, se můžeme bavit třeba po pěti kolech. Teď ne.

Vaše achilovka už je v pořádku? Před soustředěním jste se hodně těšil na přírodní trávník.
Myslím si, že mi to hodně prospělo. Na umělce byl ten terén pro mě trochu tvrdý 
a pořád jsme to trochu cítil. Tady je to všechno v pořádku. Jsem moc rád, že jsem zdravý a mohl jsem do toho už naplno skočit.

A zdravotní stav zbytku týmu? Trenér Kalvoda si stěžoval na virózu, která mezi hráči putuje.
Nejspíš to bylo tím přechodem z našeho počasí na to turecké. Někteří kluci trochu pokašlávali. Byly to ale spíš jen takové drobnější věci. Nic vážného, že by někdo ležel 
v horečkách. To by mělo být rychle v pořádku.