Po porážce od Jeseníku 2:3 a dalších výsledcích skupiny E čeká Hanáky boj o záchranu až do posledního kola. Vše mají ještě ve svých rukou, zezadu se však mocně dotahuje Frýdlant nad Ostravicí a také Přerov.

V extrémně vyrovnané tabulce na tom byly před zápasem Nové Sady stejně jako Jeseník a olomoucký tým se chtěl od úvodních minut dostat do vyšších pater žebříčku. Jenže pár minut optické převahy uťali Jeseničtí smrtícím protiútokem. Po rohovém kopu putoval míč expresně po ose Minka – Petr Navrátil – Woitek až do sítě.

„Máme velice rychlé záložníky a útočníky a naše taktika také přinesla svoje ovoce,“ těšil se hostující kouč Petr Ševčík.

Domácím v šancích chyběla přesnost, naopak hosté z lázeňského města ukázali svou efektivitu znovu po pauze. Woitek centroval, na zadní tyč si zaběhl Furik a hlavou zvýšil náskok hostů. A za pět minut už vedl Jeseník o tři, nabídku z levé strany uklidil třetím kanadským bodem v utkání Lukáš Woitek. Hotovo? Ještě ne. Nové Sady naopak za pár momentů snížil, když zaváhání hostující obrany potrestal Režný a vzápětí po rohu upravil na 2:3 Šuba. A dramatická dvacetiminutovka byla na světě.

„Zase se objevil starý dobrý Jeseník,“ bral nervózní závěr s nadhledem lodivod hostů Ševčík a pokračoval: „Po nešťastném gólu jsme se začali sesypávat. Přišel ještě jeden, ale ten největší tlak domácích jsme naštěstí dokázali odrazit. Pak už jsem věřil, že to zvládneme,“ podotkl.

A Jeseník to nakonec skutečně zvládl, i když se domácí hodně zlobili za údajnou neodpískanou ruku ve vápně.

„Trošku jsme vstali z mrtvých, ale další gól už jsme nepřidali. I když si myslím, že tam byla jasná ruka,“ nabídl svůj pohled novosadský trenér Karel Trnečka. Trošku jsme vstali z mrtvých, ale další gól už jsme nepřidali. I když si myslím, že tam byla jasná ruka.

„Bavil jsem se s kapitánem a to je pravdomluvný muž. Balon ho trefil do zad, ty emoce byly zbytečné,“ oponoval Ševčík.
Před zápasem ocenily Nové Sady práci trenéra Trnečky, který po sezoně v klubu skončí po pětiletém působení. A podobně je na tom na lavičce Jeseníku Petr Ševčík.

„Já už to mám s klidem a pan Trnečka ne. Trochu je mi to líto. Ale je to takový profík, že to nějak skousne. Jsme rádi za tři body a záchranu. Sadům jsme trochu zkomplikovali život v soutěži, ale takový je fotbal,“ prohlásil kouč Jeseníku.

Mrzel ho také překvapivý výsledek zachraňujícího se Frýdlantu na půdě na jaře takřka stoprocentního Nového Jičína.

„Trochu mi vadí korektnost soutěže. Frýdlant vyhraje v Novém Jičíně, který jede celé jaro. To je hodně divné a k zamyšlení. Nelíbí se mi to,“ mínil Ševčík.

Výsledek 2:3 rozhodně nebyl pro Karla Trnečku ideální domácí rozlučkou.

„Je to trpké rozloučení,“ uznal zkušený trenér. Jeho tým se nemůže na nikoho spoléhat a potřebuje v posledním kole donutit svým výkonem Nový Jičín k dalšímu zaváhání. „Je to teď špatné. Ještě ale máme poslední šanci,“ uzavírá k tabulkové a zápasové matematice trenér Nových Sadů.

FK Nové Sady – FK Jeseník 2:3 (0:1)

Branky: 66. Režný, 67. Šuba – 6. a 63. Woitek, 56. Furik. Rozhodčí: Slabý – Běhal, Podhajský. ŽK: Navrátil, Škoda – Minka, Furik. Diváci: 195.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil M., Samek, Hodis (59. Kryl) – Škoda, Dvorský – Režný, Šuba, Banasik – Schlimbach. Trenér: Karel Trnečka.

Jeseník: Pastucha – Mráz, Karakasidis, Macura, Vavrač – Kysela (52. Bříza), Minka, Mlynář, Woitek – Furik (88. Keltner), Navrátil P. (91. Plhák). Trenér: Petr Ševčík.