„Pro většinu z nás je to asi životní sezona, takže to ještě chceme zkusit zvrátit,“ říká jeden z olomouckých fotbalistů, o kterého bude na letním přestupovém trhu velký zájem.

Šance jste si vytvářeli až do konce zápasu na Spartě. Měli jste z tohoto pohledu bodovat i přesto, že jste hráli od závěru první půle v oslabení?
Nevím, jestli se to dá takhle říct. My jsme se s tím snažili něco udělat, i když jsme prohrávali a byli v deseti. Bojovali jsme až do konce, ale Sparta měla taky hodně šancí. Nemyslím, že jsme vyloženě měli dosáhnout na body, protože v deseti je to na Spartě vždycky těžké. Sparta vyhrála asi zaslouženě, i když jsme bojovali až do konce.

Mrzí prohra o to víc, že vyloučení Michala Vepřeka přišlo po zbytečných žlutých kartách?
Sparta po vstřeleném gólu trošku polevila, takže jsme se dostali do hry. Vyloučení mrzí, protože to bylo trošku zbytečné dostat v prvním poločase dvě žluté karty za sebou. Bohužel, stalo se. Musíme vyhrát doma a pokusit se s tím ještě něco udělat.


Věříte, že se dá s bojem o třetí místo pořád něco dělat?
Dá se s tím něco udělat, když vyhrajeme a Sparta s Jabloncem prohrají, tak jsme třetí (usmívá se). Takže se to ještě určitě dá. Budeme chtít vyhrát a uvidíme, co Sparta a Jablonec.

Nejhůře páté místo zaručující zaručující Evropu už ale máte jisté. To byste před sezonou každopádně brali, že?
Rozhodně bychom to brali, ale teď už máme poslední zápas a chceme do toho dát všechno. Pro většinu z nás je to asi životní sezona, takže to ještě chceme zkusit zvrátit. Budeme bojovat o třetí místo.

Chvíli jste byli v tabulce i druzí a bojovali dokonce i o Ligu mistrů. V čem vás přetlačily tradiční ligové značky?
Asi mají prostě lepší a zkušenější kádry. My jsme vlastně defacto nováčci, takže asi je to tím. Ale i tak je to pro nás velice úspěšná sezona a myslím, že se nemáme vůbec za co stydět.

Vy jste hrál na půdě týmu, který se o vás údajně zajímá. Jaké možnosti se vám v létě rýsují?
Nevím, o tohle jsem se nějak moc nezajímal. Snažil jsem se hrát za Sigmu, chtěli jsme tady získat tři body a urvat třetí místo, což se nepovedlo, ale ještě pořád neskládáme zbraně.

Nemluví se ale jen o zájmu Sparty. Kdyby přišla zajímavá nabídka, třeba i ze zahraničí, uvažoval byste o ní?
Až nějaká oficiální nabídka přijde, tak o tom určitě uvažovat budu, ale ještě není konec sezony, takže uvidíme potom.

MIROSLAV MAZAL, TOMÁŠ POLÁČEK