Přesto se v mladém obránci mísily rozporuplné pocity. Důvod? Jeho trefa padla po zásahu rukou a byla největším tématem pozápasových diskuzí.

Můžete popsat váš gól?
Padal jsem a neúmyslně mě to zasáhlo. Gól byl uznaný, takže platil.

Takže jste míč zasáhl rukou?
Neúmyslně, ale jo.

Hostující gólman Laštůvka říkal, že jste tam míč jasně hodil…
Ne, to určitě ne. Padal jsem, byl to nekoordinovaný pohyb.

Ale první ligovou trefu oslavíte, ne?
Asi jo. (úsměv) Je sice kontroverzní, škoda, že nebyl trošku hezčí, ale platí. Navíc máme bod.

Byl jste také u inkasované branky. Co tam bylo špatně?
Rozehrával jsem na Hause (Davida Housku), ten to ztratil, hned to kopli za nás a Milan Škoda zavěsil. Moje rozehrávka byla příliš riskantní, měl jsem to odkopnout.

Jak probíhala příprava bez kouče Jílka?
Trenér byl nemocný, takže už přípravu jsme absolvovali s asistenty, přidal se k tomu i pan Minář. Pan Jílek s námi mluvil telefonicky i před zápasem, takže informace jsme měli. Chyběl nám na lavičce ten vůdčí typ, jako je on, ale bojovali jsme i za něj. A snad jsme to zvládli.

Bylo utkání s mistrem hodně náročné?
Bylo to určitě těžké, navíc tam pak ještě dali Necida, ten tlak byl velký. Ale Miloš Buchta odchytal skvělý zápas, díky němu máme bod. Byl fantastický, nevyrážel to, vše pochytal na jistotu. Podle mě určitě hráč utkání.

Se Škodou jste si ve vzduchu dost zaskákal, co?
Hodně, s takhle silným útočníkem jsem ještě do hlav neskákal. Hodně toho vyhrával, byl to těžký soupeř.

Netočí se vám z toho vašeho kariérního vzestupu hlava? Na jaře jste ještě někdy zaskakoval za béčko v MSFL, dnes bráníte reprezentanty.
(úsměv) Hlava se mi z toho netočí, ani nervozitu nepociťuju. Ale je to všechno skvělý zážitek. Navíc přišel plný stadion, to bylo taky super. Chtěli jsme, ať přijde hodně lidí a povzbuzují nás. A myslím, že i díky nim jsme získali ten bod.