„Hráli jsme úplně jinak než minulý týden, bez pohybu, bez nabídky," zlobil se Martin Pospíšil, jeden z mála fotbalistů v modrém, kteří v konfrontaci s Teplicemi obstáli. „Je to velká facka. Vracíme se na zem a začínáme znovu. Máme mladý tým, tak doufám, že se z toho nějak nesesypeme," doplnil dvaadvacetiletý špílmachr.

Kde byl rozdíl oproti minulému utkání, ve kterém jste proti Slavii excelovali?
Byl to z naší strany úplně jiný zápas. Hráli jsme úplně jinak než minulý týden. Byli jsme bez pohybu, bez nabídky. Na míči jsme byli málo trpěliví, hodně často a rychle jsme se balonu zbavovali. Výsledkem bylo, že jsme balon skoro neměli a dostávali jsme se zbytečně pod tlak.

Mohlo se stát, že jste po vysoké výhře Teplice podcenili?
Nevím, jestli jsme něco takového měli v hlavě. Ale každopádně je to pro nás velká facka. Vracíme se na zem a začínáme znovu. Máme mladý tým, tak doufám, že se z toho nějak nesesypeme. Musíme na to zapomenout, poučit se a s Boleslaví zase nějaké body získat.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU: Sigma v Teplicích propadla při centrech. Dostala čtyřku

Je tento výsledek signálem, že boj o záchranu bude ještě náročný? Třeba i do posledního kola, jak říkal před startem jara trenér Psotka?
Byli bychom neradi, kdyby to bylo až do posledního kola (úsměv). Ale musíme poctivě makat, aby to tak nebylo. Musíme navázat na ten výkon z minulého zápasu a na tu dnešní porážku dát zase zapomenout.

Kouč udělal o poločase jednu změnu ve středové řadě. Byl 
k mužstvu o přestávce hodně kritický?
Byl hodně kritický hlavně vůči těm ztrátám, které jsme tam dělali. To jsme ale věděli 
i my sami na hřišti, že toho se musíme vyvarovat. Proti Teplicím, které mají velkou útočnou sílu, to platí zvlášť. Byly hodně nebezpečné a situace dokázaly dohrát gólu.

Ve druhém poločase hrál v záloze místo Abdoulaye Falla Martin Šindelář. Bylo to podle vás lepší?
Nedá se asi říct, jestli lepší. Trenér to spíš posunul a zkusil sestavu trochu zofenzivnit. I já jsem se posunul víc nahoru pod útočníka. Prohrávali jsme 2:0, tak chtěl s výsledkem ještě zkusit něco udělat. Nějaké výraznější zlepšení to nepřineslo. Vážnější šance jsme si vytvořili až za stavu 3:0 nebo 4:0. Do té doby jsme si toho vytvořili málo.

Největší šanci jste měl asi vy. Brankáře se vám přehodit nepovedlo a zároveň to vypadalo, že jste mohl ještě přihrávat. Jaké to bylo z vašeho pohledu?
V minulém kole jsem si vyčítal, že jsem gólmana nelobnul, když jsem měl podobnou šanci. Takže teď jsem to od začátku měl v hlavě, že to zkusím. Šel jsem z úhlu a myslel jsem si, že jdu úplně sám. Propálit to nešlo, takže mi to přišlo jako jediná varianta. Až pak jsem viděl, že tam ještě byl, myslím, David Depetris. Možná, kdybych mu to dal, tak to dával do prázdné brány.

Bylo to za stavu 3:0. Kdybyste proměnil, dalo se podle vás ještě se zápasem něco udělat?
Bylo to v 70. minutě, takže nějakých dvacet minut do konce. Ještě by se třeba dalo něco dělat. Ale to už se bavíme o tom, co se nestalo. Musíme se dívat dopředu. Máme dvanáct zápasů před sebou, tak se musíme pokusit udělat co nejvíc bodů.