Podle Navrátila chyběla domácím větší odvaha.

„Nesmíme se v takových zápasech bát hrát. Byli jsme alibističtí a netroufali si tolik jako proti Příbrami nebo Baníku," nechal se slyšet mladý olomoucký útočník.

Jak byste zápas se Spartou zhodnotil?

Je to obrovské zklamání. Čekali jsme, že zápas zvládneme lépe. Byli jsme takoví pomalejší než oni. Nevím co k tomu říct. Je vidět, že hrají v laufu. My to taky známe. Většinou tady soupeře přehráváme, ale teď to bylo obráceně. Hráli aktivně, dobře rotovali. My jsme to těžko zachytávali.

Když to srovnáte se středečním pohárovým zápasem. Byl tam nějaký rozdíl?

Řekl bych, že jsme začali trochu aktivněji. Oni měli tlak i šance, my měli nějaké náznaky. My jsme z těch náznaků nic nevytěžili. Na rozdíl od nich nezkoušíme střílet. Oni stříleli hodně, trefili břevno i tyčku. Kdybychom to zkoušeli častěji, možná bychom měli štěstí a dali první gól. Oni pak dali takový haluzový gól, což je nakoplo. Nás to srazilo, jim narostla křídla.

Hraje podle vás nyní Sparta fotbal, který je mimo českou ligu?

Hrají dobrý fotbal. Nebudeme si nic namlouvat. Mají zkušenosti z Evropské ligy, což je pro ně velké plus. My musíme makat dál a naházet flintu do žita. Máme to pořád ve svých rukách.

Před zápasy se Spartou jste si věřili. Byla Sparta nakonec těžším soupeřem, než jste čekali?

Bylo by špatně, kdybychom si nevěřili. I když jsme možná měli být trochu skromnější.

V pohárovém utkání jste měli problém s nedostatečnou agresivitou. Zlepšilo se to v sobotu?

Na začátku jsme hráli docela agresivně, určitě víc než v poháru. Od inkasovaného gólu to už bylo podobné jako ve středu.

Po posledních zápasech se váš sen o titul zřejmě rozplynul. Souhlasíte?

Je to pro nás facka. Já ale věřím, že když budeme makat dál, tak se zvedneme. Tým je už dlouho pohromadě. Nesmíme se v takových zápasech bát hrát. Někdy jsme takoví zaskočení, když hrajeme s kvalitním soupeřem, který má zkušenosti z evropských pohárů. Jsme alibističtí a netroufneme si tolik jako proti Příbrami nebo Baníku. Najednou přijde Sparta a my se z toho zbytečně poděláme.

Prožíváte zápasy se Spartou víc než ty ostatní?

Určitě. Já osobně jsem je chtěl porazit dvakrát. Třeba i v poháru, když jsme dali na 1:3, tak jsem věřil, že máme šanci. Dá se hrát s každým. Mám ale pocit, že jsme nebyli tak aktivní a nevěřili si tolik.

Trenér vás vystřídal krátce po konfliktu s Váchou. Bylo to proto, abyste nedostal zbytečnou kartu?

To nevím. Ale kdybych zůstal na hřišti, asi bych tu kartu na 99% dostal. Je neskutečné, jak on chodí do těch zákroků. Je to zákeřnost.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK