Teď už jsou oba zase zpátky v sestavě, ale góly a s nimi i výhry stále nepřicházejí. O důvodech, proč tomu tak je, ale i o pondělním utkání se Spartou se pro čtenáře Deníku rozpovídal právě Tomáš Janotka.

Rozhovor

S jakými cíli jste nastupovali proti jednomu z favoritů na letošní titul?
Šli jsme do utkání s tím, že musíme bojovat a že už se konečně pokusíme zvítězit. To se nám nepodařilo, ale myslím, že i s tím bodem jsme spokojeni.

Je tedy remíza se Spartou úspěchem?
Vzhledem k tomu, že jsme hráli se Spartou, je to úspěch. Ale na druhou stranu musíme doma vyhrávat bez ohledu na soupeře. Takže je to spíše ztráta dvou bodů.

Nicméně tři body byly blízko – Onofrej šel v největší šanci sám na brankáře…
To určitě. Kdyby Laco proměnil svou šanci, tak by se zápas asi vyvíjel jinak. Sparta by nás asi tlačila a byl by větší prostor pro brejky. Ale nedalo se a hrálo se dál.

Před utkáním mnohá média nepochybovala o výhře Sparty. Ta ale tentokrát byla k poražení, souhlasíte?
Určitě. Byli namlsaní dvěma výhrami a hlavně tím, že vyhráli 6:1 doma nad Žižkovem. Mysleli si, že to půjde samo. My jsme si řekli, že budeme bojovat, jezdit po zadku, a nějaká šance nebo gól přijde. Ten sice nepřišel, ale myslím, že nasazením jsme byli lepší a bod jsme si určitě zasloužili. Ne-li vyhrát, kdyby Laco proměnil svou šanci.

V posledních dvaceti minutách už jste se soustředili jen na obranu a balony jen odkopávali. Nemohl přijít za pasivní hru trest?
Je pravda, že v závěru měla Sparta územní převahu, ale do žádné šance jsme je nepustili a to je důležité.

Kdy tedy Sigma začne vyhrávat?
To si říkáme každý zápas, ale snad v Brně. Je pravda, že série je dlouhá, ale na druhou stranu neprohráváme. Někdy dvakrát remizujete a máte dva body, jindy prohrajete a vyhrajete a máte body tři. Tříbodový systém je v tomhle ošemetný.

Co chybí k tomu, abyste začali dávat branky?
Jsou to takové ty klasické problémy jako víc střelby, víc se tlačit do koncovky, snažit se dávat víc centrů. Hlavně víc střílet, bez střelby gól nepadne.

Se Spartou ale nebylo moc šancí ani na jedné straně, že?
Je to tak, ale bylo to dané i počasím. Hrálo se hodně bojovně, šancí však bylo jako šafránu.