„Myslím, že fandili Brnu a jeli naštvaní domů. Viděli ale krásný fotbal a za to určitě naštvaní nejsou,“ říká s úsměvem osmadvacetiletá opora obranných řad Sigmy. „Je super, že se můžu hecovat s kamarády, které znám v Brně. Řeknu jim jenom 3:0 a to jim musí stačit,“ směje se Janotka.

Máte za sebou další vydařené domácí utkání, které skončilo jasným vítězstvím Sigmy. Jsou to příjemné pocity?

Je to prostě super, jsou to výborné pocity. Další jednoznačné vítězství. Pořád se vezeme na vítězné vlně, musíme oslavovat. Ale prací. (smích)

Jak jste se dokázali vyrovnat se zraněním klíčového obránce Radima Kučery?

Je to vždy velký zásah do obrany, když odejde stoper. Zvlášť, když byla obrana tak stabilizovaná. Ale zvládli jsme to a jsme za to rádi.

První půle ještě gól nepřinesla. Věřili jste, že vstřelit Brnu branku je jen otázkou času?

My jsme se o poločase uklidňovali, že jsme lepší a že to musí přijít. Říkali jsme si, že musíme ještě trochu zvýšit důraz ve velkém vápně. Povedlo se nám výborně vyřešit dvě situace na začátku druhé půle, dohráli jsme to do gólu a díky těm slepeným gólům jsme potom už Brnu zarazili hřebíček do rakve.

Berete zápasy proti Brnu o něco prestižněji, než ty ostatní, když jste se tam narodil?Tomáš Janotka v akci

Je to pro mě takové výjimečné utkání, vhledem k tomu, že jsem se v Brně narodil a žil tam dvacet let. Ale teď už jsem hráč Sigmy a pro mě je super, že se můžu hecovat s lidmi a s kamarády, které znám v Brně. Řeknu jim jenom 3:0 a to jim musí stačit. (smích)

Přijelo hodně známých?

Rozdal jsem hodně lístků. Myslím, že fandili asi Brnu a jeli naštvaní domů. Ale rozhodě viděli krásný fotbal a za to určitě naštvaní nejsou.

Držíte se ve vedoucí dvojici společně s Plzní. Sledujete výkony svého zatím největšího konkurenta v tabulce?

No včera mě Plzeň pěkně naštvala, že vyhrála na Spartě. Vyvinulo se to tak, že my a Plzeň jsme se v tabulce trošku odpíchli a musíme makat dál, aby ta propas byla čím dál tím větší. Čím déle se na té špičce udržíme, tak tím lépe pro nás, že budeme hrát až do konce o přední příčky.

Sedm tisíc diváků vytvořilo na Andrově stadionu krásnou atmosféru. Jak jste si užil závěrečnou děkovačku?

Bylo to výborné. Zážitek jak pro mě, tak určitě i pro fanoušky. Byla to skvělá odměna za tu atmosféru, kterou nám vytvořili. Musíme jim jenom poděkovat, protože se teď atmosféra na stadionu neskutečně zvedla, lidé fandí celý zápas a je to krásné hrát před takovým publikem.