„Nechali jsme se zbytečně vytáhnout do strany. On tam měl tolik prostoru, že s tím mohl dělat, co chtěl," popisoval osudný moment olomoucký obránce Tomáš Janotka, který dostal příležitost v základní sestavě.

Jaké byly podle vás největší příčiny porážky v důležitém zápase s Jabloncem?

Dneska nám nebylo přáno. Z plna šancí, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili ani jednu. Jablonec dal jeden gól ze dvou šancí, takže proto jsme bohužel ze hřiště odešli s prázdnou.

Zápas rozhodl elitní jablonecký kanonýr David Lafata, kterého jste nechali trestuhodně bez dozoru.

On tam měl tolik místa, že s tím mohl dělat, co chtěl. Dostal krásný centr a měl tolik prostoru, že to zkušeně uklidil. Samozřejmě jsme věděli, že ho musíme hlídat na těsno. Věděli jsme, že zvlášť ve vápně mu pokaždé musí někdo věnovat zvýšenou pozornost. To se bohužel při této situaci nestalo, jinak si myslím, že byl bráněn velice dobře. Ta jedna situace byla z naší strany nedůsledná a z toho pramenil ten rozhodující gól.

V čem konkrétním byla chyba olomoucké obrany při bránění této situace?

Hodně jsme se nechali strhnout do strany a uvolnili jsme prostor, místo toho, abychom pohlídali centr a nabrali hráče ve vápně. Nechali jsme se zbytečně vytáhnout do strany, ještě tam navíc byl další hráč za ním. Takže tam byli dokonce dva osamocení hráči a v tom byla ta chyba.

Nezaváhali jste i v tom, že jste soupeře nechali odcentrovat?

To byla první chyba, že jsme jim nechali tolik prostoru na centr, a druhá chyba byla, že nás tam šlo moc a ve vápně pak potom nikdo nebyl.

Jinak jste celý zápas útočili do plných.

Přesně tak. Jablonec sem přijel s taktikou to tady ubránit a bohužel jim to vyšlo, i když si myslím, že do šancí jsme se dostávali. Chybělo tomu ale přesné zakončení a vyhořeli jsme v produktivitě.

Jak moc složité bylo překonávat jablonecký obranný val?

Těžko se tam hledal prostor, protože se poctivě snažili ty prostory zaplňovat. Myslím, že jsme se tam dostávali kombinací, ale i balony mezi stopery na Zdenu Klesnila nebo ve druhém poločase na Doliho (Martin Doležal, pozn. red.). Chyběl nám ale buď přesnější centr, nebo větší klid v koncovce.

Co pro vás tato porážka znamená v boji o titul?

Znamená to pro nás to, že jsme dneska ztratili tři body a musíme je získat příště na Slovácku.

Dva důležité zápasy v Plzni a s Jabloncem pro vás ale skončily bez bodů. Je to velká ztráta?

Důležitý je každý zápas, je ale pravda, že tohle byly souboje ve špičce o pomyslných šest bodů. V tom jediném to bylo specifické. Ale důležitý je každý zápas, protože se hraje o tři body.

Po delší době jste se dočkal místa v základní sestavě. Jak jste se cítil na hřišti?

Hrálo se mi dobře, mohlo to být lepší, ale víceméně jsem s tím výkonem spokojený. Těžko se mi útočilo, protože to fakt velice dobře zavírali. Spíš jsem se snažil hrát jednoduše nebo se snažil centrovat. Ale centry dnes nebyly tak přesné. Jinak jsem se cítil dobře.

Vy, krajní obránci máte pod trenérem Pivarníkem volnost v útočení?

Základ je samozřejmě si splnit práci dozadu, jinak ale trenér podporuje modernu krajních ofenzivních beků, takže proto to samozřejmě musíme odehrát taky.

Můžete být naštvaní hlavně sami na sebe, nebo v zápase byly i jiné vlivy, které mohly hrát roli?

O jiných vlivech se bavit nebudu, protože ani nemůžu. Jablonec byl produktivní, vytěžil z minima maximum a my jsme vyhořeli v koncovce. Šancí jsme měli dost, ale štěstíčko nám bohužel nepřálo.