„V Olešnici máme kádr nabitý, lavička je plná a nechtěl jsem se posílat do hry na jejich úkor. Na Bouzově bylo několikrát míň hráčů, tak jsem se nakonec dohodl tam. A celkem se nám daří,“ říkal skromně.

Příliš skromně. Bouzov v šesti zápasech III. třídy s Gallem udělal 16 bodů. „Jo, je to dobré,“ usmál se autor jediného gólu celku z podhradí ve víkendovém utkání proti Odrlicím. Před týdnem zase dvakrát pokořil při vysoké výhře 10:2 Drahanovice. „Po dobrých výsledcích z poslední doby si možná někdo myslel, že Odrlice smázneme, ale myslím, že můžeme být nakonec spokojení s tím, že jsme remizovali a na penalty vyhráli. Byl to dobrý soupeř,“ řekl Gallo, který měl hodně povedený víkend.

Nové Sady (ve žlutém) prohrály v olomouckém divizním derby s 1. HFK Olomouc doma 3:4.
Výsledky a tabulky: Mistrovské soutěže mužů od MSFL po nejnižší okres

Olešnice totiž vyhrála na půdě Postřelmova 4:1 a drží se na dostřel čelu I. A třídy. Na vedoucí Konici jí chybí bod. „Mohl jsem si v klidu sednout a podívat se na Velkou pardubickou. To už je taková tradice, kterou držím,“ prozradil chlapík, který jedenáct a půl roku působil v první a druhé lize jako rozhodčí. „Skončil jsem v roce 2014. Poměry tehdy byly takové, jaké byly. Zaplaťpánbůh pro český fotbal, že tehdejší samovládce a jeho paní už tam dnes nejsou,“ říká Gallo.

Na fotbal však nikdy nezanevřel. „Člověk to musí vzít,“ krčí rameny. „I v době, kdy jsem byl v první lize a čas to umožňoval, tak jsem si šel rád zahrát. Samozřejme si občas člověk řekne, jestli mu to všechno za to stojí a jestli to chce podstupovat. Ale mám to prostě rád,“ vysvětluje Gallo.

Nové Sady (ve žlutém) prohráli v olomouckém divizním derby s 1. HFK Olomouc doma 3:4.
FOTO: Emoce, sedm gólů a výhra HFK! Olomoucké derby na Sadech bavilo

Díky tomu se tak Bouzov může pyšnit ještě jednou raritou. Hrají za něj tři trenéři. Vedle Galla ještě kouč Litovle Jiří Kohout a hrající kormidelník Bouzova Karel Procházka.

Nefušují si pak pánové tak trochu do řemesla?

„Vůbec ne. Karel tomu jasně šéfuje. Já jsem hráč. Za úkol mám podržet balon a něco s ním vymyslet. Nejsme už takoví dravci a osobní souboje už nevypadají asi tak, jak by měly, ale díky věku, nebo spíš stáří, už zase máme zkušenosti. Jsme schopní zachovat chladnou hlavu a šikovně si nahrát.V naší soutěži to dělá dost,“ uzavřel Gallo.