„To víte, že si občas vzpomenu. Vypadalo to všechno strašně růžově, pak se to otočilo a skončilo to sestupem…“ říká 41letý trenér, který se bude chtít dobýt Eden i podruhé.

Hanáci k přímému souboji o druhé místo zajíždějí do Prahy v neděli (15:00) a olomoucký kouč bude, na rozdíl od zářijového klání, u toho.

„I nyní na mě padla nějaká chřipka, ale od čtvrtku už je to lepší,“ dodává chraptivým hlasem, ale s úsměvem.

Extraligoví hokejisté Olomouce ovládli předkolo play-off, když sérii na tři vítězství ukončili v sobotu ve Zlíně po výhře 3:2. Na snímku vítězné emoce kohoutů.
Mora vyřadila Zlín! Ve čtvrtfinále vyzve našlapanou Plzeň

Sedm let bez prohry

Jeho svěřenci mohou do Vršovic cestovat po vydřené výhře nad Slováckem v relativním klidu, psychickou pohodu násobí i pozitivní statistika. Vždyť Sigma se Slavií neprohrála již téměř sedm let!

„Ale teď je to daleko agresivnější a silovější soupeř. Pozicí a hráčským kádrem je Slavia jednoznačně favoritem utkání,“ konstatuje Jílek a strhává tím ze svého souboru tlak.

Alibismus? Nikoli. Přestože bude nedělní šlágr přímým soubojem o druhou příčku, Olomoučtí si dobře uvědomují své možnosti. Skutečnost, že právě bilance ze vzájemných duelů může hrát ve finále velkou roli, si nepřipouští.

„Vůbec mě takové myšlenky nenapadají. Chápu, že média musejí spekulovat nad naší pozicí, jsme třetí, vydobyli jsme si to a měli bychom usilovat o co nejlepší postavení. Nicméně možnosti Slavie a ty naše jsou nesrovnatelné,“ nepochybuje Jílek.

Václav Jemelka
Olomoucký Jemelka o těžkých začátcích, zimních nabídkách i snech

Bude to o kvalitě řešení rozdílových situací

Zároveň je přesvědčený o tom, že Sigma může úřadujícího mistra potrápit.

„Věřím, že tohle je typ soupeře, který pro nás bude příhodnější než třeba Brno. Jihlava nám ukázala návod, jak se dá jejich defenziva překonat, i Liberec měl ve středu několik náznaků. Bude to o kvalitě vyřešení těch rozdílových situací,“ myslí si kouč.

Radek Látal (vlevo) s běloruským Superpohárem
Radek Látal v Bělorusku získal Superpohár

Otazníky v sestavě

V sestavě však bude muset vyřešit jeden velký rébus, a to na možná nejdůležitějším postu. V bráně. Matador Miloš Buchta totiž po direktu spoluhráče Uroše Radakoviće stále není stoprocentně fit.

„S lékařským týmem musíme ještě zkonzultovat veškerá rizika. Chci znát názor odborníků, protože takové zranění neberu na lehkou váhu. Miloš je ale ten typ, který má odhodlání vrátit se do brány co nejdřív,“ míní Jílek.

Otevírá se tak šance pro náhradníka Michala Reichla, který proti Slavii předvedl velmi dobrý výkon už před dvěma lety při plichtě 1:1, navíc spolehlivě zaskočil už před týdnem proti Slovácku.

Přestože minule překvapil realizační tým zařazením Pavla Moulise, příliš dalších změn se v základní jedenáctce již očekávat nedá.

„Pokud sestava sbírá body, blbě se do toho sahá, ale jsme si vědomi, že někteří hráči zatím zůstávají za očekáváním. Stále to zvažujeme,“ uzavírá tajemně Václav Jílek.

Ladislav Minář.
Zrušení juniorek? Rozhodně správný krok, má jasno Minář