Sigma se směrem dopředu trápila a za celý zápas si monoho šancí nevypracovala. „Teplice hrály velmi dobře v defenzivě. Před šestnáctkou to hodně zhustily,“ vysvětloval Varadi.

Ten už sice dvakrát skóroval v domácím poháru, teď si ale mohl poprvé vychutnat gól na domácím stadionu.

„Už jsem na to čekal dlouho. Stejně tak i diváci,“ ulevilo se Varadimu, který po gólu přidal i gymnastickou vložku.

Při svém saltu si ale musel dávat pozor, aby nezranil některého ze svých spoluhráčů, kteří jeho tradiční gólovou oslavu ještě neznají.

„Už se mi stalo, že jsem spoluhráče kopl,“ usmíval se Varadi.

Jak hodnotíte utkání?
Byl to těžký zápas. Teplice hrály na brejky a hrály velmi dobře. Takže na to, že jsme hráli doma, to dnes bylo velmi těžké. Zaplaťpánbůh ale za ten gól, který jsme dali ke konci a že jsme to pak už ubránili.

Jak jste viděl tu gólovou akci?
Navrátil tam šel skvěle do obránce, balon se ke mě odrazil a já už jsem měl snadnou práci. Byl to šťastný gól, ale já dávám jenom šťastné góly. (smích)

Olomouckým divákům jste tak mohl poprvé ukázat oslavné salto.
Už jsem na to čekal dlouho. Stejně tak i diváci. Takže jsem rád, že jsem to salto mohl konečně ukázat. Doufám, že nebude poslední.

Adam Varadi a jeho gólové salto. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Před saltem jste odháněl spoluhráče. Měl jste strach, aby jste někomu neublížil?
Už se mi stalo, že jsem spoluhráče kopl. Spoluhráči to ještě naznají, protože jsem v lize gól nedal. Takže jsem řekl Navrcvi, ať jde dál, abych mu kopačkou neroztrhl pusu.

Ve středu jste vstřelil dvě branky v Ondrášovka cupu proti Sezimově Ústí. Pomohly vám ty góly?
To musíte posoudit vy, jestli jsem se vám líbil na hřišti. Já myslím, že mi pomohly. Hlavně psychicky.

V utkání jste si mnoho šancí nevypracovali. V čem byl problém?
Teplice hrály velmi dobře v defenzivě. Před šestnáctkou to hodně zhustily, takže se tam nedalo projít. Jenom ze strany, ale ty naše centry také dobře pokrývaly. Jsme si vědomi toho, že v zápase byla jen jedna tutovka a právě ta tam spadla.

Adam Varadi. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Také jste měli štěstí, že soupeř několik šancí neproměnil.
My jsme útočili do plných a z toho pak vyplývaly šance z brejků. Ale opět to vychytal skvělý Zdeněk Zlámal, takže patří dík jemu.

Jak moc vám tahle výhra může pomoci do dalších zápasů?
Určitě se teď odlepíme od toho dna. Ty body teď hodně potřebujeme. Myslím si, že nás to psychicky vzpruží do dalších zápasů a že už to teď půjde.

Dá se vůbec nevnímat ten disiciplinární trest?
Já osobně jsem nad tím neuvažoval. Nevím jestli kluci ano. My musíme brát situaci tak, jak je. Těmito třemi body jsme potvrdili, že budeme bojovat až do konce. Musíme na hřišti udělat vše proto, abychom byli tam, kde patříme.

Ondřej Kašlík