„Má dobrý tým, věřím, že může celý šampionát vyhrát. Hráči se navíc mohou předvést před seniorským Eurem, které se bude konat příští rok," prohlásil na tiskové konferenci v Praze.

Ví o čem mluví.

Jako člen vedení Juventusu má totiž na starost také výběr nových posil a turínský velkoklub má v hledáčku právě svěřence kouče Luigiho Di Biagia.

Některé z nich letošní finalista Ligy mistrů dokonce již vlastní. A není překvapením, že se jedná o klíčové hráče výběru, který ve čtvrtek vstoupí do mistrovství utkáním se Švédy.

Tím prvním je stoper Daniele Rugani.

Právě on by měl být pilířem italské defenzivy, která je dlouhodobě vyhlášená. Přestože je Ruganimu teprve 20 let, nechyběl letos v Serii A na hostování v Empoli na hřišti ani minutu.

Stará dáma si jej raději pojistila novou smlouvou, neboť se v kuloárech hovořilo i zájmu Neapole či Arsenalu.

Motorem záložní řady bude Stefano Sturaro, jehož si možná někteří fotbaloví fajnšmejkři pamatují i z letošní Ligy mistrů.

Za Juventus debutoval v semifinále proti Realu Madrid a vedl si výborně.

Di Biagiovi musí imponovat jeho buldočí styl hry, neboť současný trenér italské jednadvacítky byl velmi podobným typem hráče-dříče.

Kdo by si však myslel, že se Italové chystají na Euru pouze urputně bránit, byl by na omylu.

Očekává se, že Di Biagio zvolí úspěšné rozestavení 
z kvalifikace 4–3–3 s aktivní hrou, aby byla využita silná útočná trojice.

Právě v ní totiž bude figurovat největší hvězda výběru – Domenico Berardi, jenž rovněž patří Juventusu.

Dvacetiletý forvard se však dostal do povědomí veřejnosti v Sassuolu, kde za poslední tři sezony nasázel 42 gólů. Nejlepší zápasy odehrál proti AC Milán, loni mu vstřelil čtyři branky za 32 minut a letos se spokojil s hattrickem.

MICHAL KVASNICA