Podrobnosti transferu se momentálně dolaďují. Hudcův přesun do Německa však potvrdil jak trenér SK Sigma Zdeněk Psotka, tak předseda představenstva hanáckého klubu Josef Lébr.

„Z našeho pohledu jsme potřebovali posílit střed obrany. Jsme rádi, že se nám podařilo získat tak zkušeného hráče,“ řekl pro oficiální internetové stránky německého klubu sportovní ředitel Karslruhe Arnold Trentl.

„Martin přinese potřebnou kvalitu, která by nám měla pomoct v boji o záchranu,“ dodal.

Karlsruhe patří v tabulce 2. bundesligy patnáctá pozice. Na sedmnáctou příčku, jež znamená přímý sestup, má náskok šesti bodů. Ovšem šestnáctý Oberhausen, který by za současné situace musel do zrádné baráže, ztrácí na KSC pouze bod.

„Karlsruhe je pro mě novou výzvou. Udělám všechno proto, abych tady uspěl,“ uvedl osmadvacetiletý Hudec, který se i na své druhé německé štaci potká s trenérem Uwe Rapolderem.

„Trenéra Rapoldera znám už z Koblenzu. Těším se na zítřekm, až poznám tým osobně,“ dodal Hudec, jenž bude na zádech nosit číslo 45.

Hudec strávil podzimní část sezony na hostování ve Zbrojovce Brno. Po návratu do Olomouce se nevešel do kádru trenéra Zdeňka Psotky a připravoval se s třetiligovou rezervou.