Ve středu se rozhodne, zda zkušený fotbalista patřící olomoucké Sigmě přesídlí o osmdesát kilometrů na jihozápad.

„Brno považuju za nejlepší variantu a nabídky si velmi vážím,“ přiznává Hudec, který loňskou sezonu strávil v TuS Koblenz ve druhé německé Bundeslize, ale vinou zranění stihl jen pět utkání.

„Samozřejmě jsem upřednostňoval zahraničí, ale nechtěl jsem čekat v nejistotě až do konce srpna, než skončí přestupní termín. Za nabídku Brna jsem rád,“ svěřil se Hudec.

Momentální situace Brna – nula bodů a poslední místo v lize – jej neděsí.

„Podle toho se nerozhoduji. Vím, že brněnský kádr má na víc, jeho postavení přisuzuji spíš psychické záležitosti. Když jsem se rozhlížel na tréninku, jsem si jistý, že zlepšení bude jen otázkou jednoho dvou utkání, než se mužstvo chytne a hráči si začnou věřit. Pokud tým dodrží v zápasech pokyny kouče, určitě půjde do vyšších pater tabulky, kam patří,“ míní Hudec.

V Olomouci má smlouvu ještě na rok, do kádru se ale kvůli přetlaku stoperů nevešel.

„Když jsem se vrátil z Německa, očekával jsem v Olomouci poněkud jinou situaci. Nevešel jsem se do kádru, ale život jde dál,“ nevěší hlavu obránce, kterému první zahraniční angažmá nevyšlo hlavně vinou nešťastného zranění hned v prvním zápase.

„Trable jsou zapomenuté. Už na přelomu roku jsem se začal normálně připravovat s týmem, zlomenina se zhojila, noha drží. Nemyslím na to. Mrzí mě, že mužstvo spadlo z druhé Bundesligy, jinak bych tam nejspíš pokračoval,“ prozradil bývalý mládežnický reprezentant, jemuž se do třetí ligy s Koblenzem nechtělo.

„Myslím si, že na třetí ligu mám ještě dost času (úsměv). Ani Koblenz asi neuvažoval o uplatnění opce. Měl jsem rok smlouvu v Sigmě a návrat do Česka jsem považoval za nejlepší řešení. Teď nepřemýšlím nad ničím jiným než nad Brnem,“ tvrdí Hudec.

Sám sebe si prý v brněnském kádru umí představit.

„Zdravé sebevědomí musíte mít vždycky, ale nezáleží jenom na mně. Nějaká jednání už proběhla, závisí však ještě na dohodě mezi Brnem a Olomoucí,“ uvědomuje si dobře Hudec.

Zbrojovka měla v prvních čtyřech kolech potíže zejména na postu pravého obránce. Tam ale Hudec svou budoucnost nevidí, byť si tuto pozici v minulosti už několikrát vyzkoušel.

„V Olomouci jsem několikrát napravo hrál, jen si nejsem jistý, zda se dá hovořit o mé silné stránce. Nejlépe se cítím na stoperu, ale když mě kouč zařadí napravo, budu rád i za takovou možnost. Není důležité, co bych chtěl, když ještě nevím, zda zůstanu,“ říká Hudec.

Zájem totiž údajně mají i České Budějovice. Hudec však podle všeho preferuje Brno.

„Kluby už možná případné možnosti řešili, do zítřka (středa – pozn red.) se snad něco vyvrbí a budu moudřejší. Ze strany Brna zájem je, já ho mám také, ještě bude potřeba doladit formu,“ vysvětluje Hudec, jak se věci mají.

S případnou aklimatizací by neměl mít problémy.

„Znám hodně zkušenějších kluků jako Trusku, Polona nebo Došana (Jan Trousil, Tomáš Polách a Tomáš Došek – pozn. red.), s nimiž jsme x roků hráli proti sobě ligu. S Petrem Čoupkem jsme vyrůstali v mládežnických reprezentacích až po jedenadvacítku. Problém z cizího prostředí odpadá.“

(kar, fik)