A to jako jednoho z mála hráčů v českých barvách.

K Laudovi, ale i Radku Látalovi a Karlu Radovi, kteří také skórovali v dresu národního týmu dospělých v době, kdy na klubové úrovni hráli za Sigmu, se mohl Hubník připojit v Aarhusu třináct minut před koncem.

Po přihrávce Bednáře postupoval ze strany na dánského brankáře. Jenže nakonec se ke střele nedostal, protože jej odzbrojil vracející se Thomsen.

„Kdybych si lépe pokryl balon, tak jsem mohl zakončit nebo z toho mohla být penalta,“ říkal Hubník pro klubový web sigmafotbal.cz.

I tak si ale zápas, a vlastně celý sraz náramně užil, i když do duelu s Dány naskočil z lavičky až v 65. minutě.

„Bylo to super, nádherný pocit. Každý fotbalista chce hrát od začátku. Ale byl jsem rád, že jsem se vůbec do nominace dostal, byl bych vděčný i za jednu minutu. Nakonec to byla skoro půlhodinka, což bylo úžasné,“ poznamenal spokojený Hubník, který Dánům předvedl i něco ze své typické zarputilosti.

Obránce Stadsgaard musel být po střetu s olomouckým rváčem dokonce ošetřován kvůli krvavému zranění.

„Snažil jsem se makat stejně jako v Olomouci a pomoci mužstvu,“ řekl Hubník a dodal, že zbytečný ostych nechal v šatně. „Určitě tam nebyla přehnaná nervozita. Ze začátku určitý respekt ano, ale na hřišti to jsou stejní kluci jako já,“ vykládal čerstvý reprezentant.

„Jsou to obrovské zkušenosti, hraje se v jiném tempu,“ poznamenal k utkání olomoucký útočník, jehož stejně jako další hráče z domácí soutěže chválil i trenér národního mužstva Michal Bílek.

„Rezek prokázal rychlost a také zodpovědnost, může být pro tým přínosem. Také Hubník se uvedl velmi dobře, je to rváč a buldok, byť měl svoji šanci dotáhnout lépe,“ řekl Bílek pro ČTK.

Vyloučeno tedy není, že by se v budoucnu mohl olomoucký útočník potkat v reprezentaci s bratrem Romanem, který tentokrát kvůli náročnému programu jeho zaměstnavatele Herthy Berlín dostal omluvenku.

„S trenérem jsme se spolu bavili po utkání. Říkal mi, že mám makat dál,“ prozradil Hubník, který si na památku schoval dres s patnáctkou na zádech, v němž odehrál svých prvních pětadvacet reprezentačních mi­nut.