„Myslím, že se fanoušci mají na co těšit,“ řekl Deníku předseda představenstva Sigmy Josef Lébr.

Jeden z nich se pravděpodobně dohodne se Sigmou již ve středu, další pak do konce týdne.

„Mělo by jít o výrazné posílení našeho kádru. Trenér si tyto hráče přál a my jsme mu to splnili,“ řekl Lébr.

Další důležitou zprávou pro příznivce modrobílých je prodloužení hostování Michala Hubníka v polské Legii Varšava. Sigma se s polským klubem dohodla na prodloužení hostování o další rok.

Hubník odešel do Legie letos v únoru. Za necelý půlrok v Polsku stihl jedenáct ligových utkání, v nichž vstřelil dvě branky.

V květnu navíc pomohl klubu k zisku polského poháru a tím pádem i k postupu do kvalifikace Evropské ligy.

Legia však ani přesto neuplatnila opci na přestup, která byla součástí únorové dohody. O Hubníka však i nadále stála. Pokračovat v Polsku chtěl i sám Hubník.

„Vyhověli jsme přání samotného hráče, navíc Legia nám za prodloužení hostování nabídla opět velmi lukrativní podmínky,“ uvedl Lébr.

Hostování s předkupním právem

Legia má podle informací Deníku na Hubníka opět předkupní právo. V případě jeho využití vstoupí okamžitě v platnost dvouletý kontrakt, na kterém se čtyřnásobný český reprezentant s Legií dohodl.

V opačném případě by se Hubník mohl vrátit i do Olomouce.

„Dá se říct, že platbou za dvě hostování jsme se dostali skoro na částku, kterou jsme si představovali za Michalův přestup, a on přitom stále zůstává naším hráčem. I když moc nepředpokládám, že by se vracel. Protože si musíme přiznat, že platy v Polsku a Česku, to je jiná liga,“ řekl Lébr.

Co na to Hubník?

Sám Michal Hubník tuto variantu přivítal.

„Jsem rád, že už mám jistotu. Trochu mě mrzelo, že mě Legia nekoupila, na druhou stranu měla velký zájem, abych tady zůstal i v příští sezoně, což se nakonec podařilo, takže nakonec je vlastně jedno, že se jedná znovu o hostování,“ prohlásil útočník, který se již těší na start v pohárových zápasech.

„Evropské poháry jsou pro mě velkou motivací. Samozřejmě jiná je i finanční stránka, ale Evropská liga je ten největší rozdíl. Je to možnost se ukázat,“ dodal Hubník