Na druhou trefu v sezoně a celkově dvaadvacátou v nejvyšší soutěži musel čekat až do neděle.

Byla však o to důležitější. Jeho trefa měla cenu tří bodů.

„Heide (Jakub Heidenreich, pozn. red.) dal perfektní centr na zadní, Bája (Lukáš Bajer, pozn. red.) to hlavičkoval. Trochu do něj drcli, takže to nemohl usměrňovat. Letělo to na tyčku, u které jsem byl já, jestli přímo do brány, to nevím. Vletěl jsem tam šipkou,“ usmíval se.

„Pak se to ještě myslím gólmanovi odrazilo od ruky, dostalo se to znovu ke mně a prostě jsem to tam dotlačil.“

Hubník opět prokázal, že se nebojí do akce vletět doslova po hlavě a míč do plzeňské branky propasíroval hodně na sílu.

„Nevím, jestli by tam někdo střčil hlavu nebo ne. Já ji tam zaplaťpánbůh strčil a dal jsem gól,“ nedělal si z toho velkou hlavu.

On i jeho spoluhráči pak měli ještě nespočet nadějných šancí, kdy se hnali dopředu do otevřené plzeňské obrany, brejky však Sigmě tentokrát vůbec nevycházely.

„Měli jsme hodně šancí. Ty brejky tři na jednoho, tři na dva, to musíme dohrávat. Nešla nám finální přihrávka, kdy jeden naváděl a možná to chtělo udělat ještě hráče, nebo to dát pěkně do prostoru, to bohužel nevyšlo,“ litoval Hubník.

Jeho poslední ligová trefa se datuje na začátek listopadu minulého roku, kdy pečetil druhou brankou výhru Sigmy v domácím zápase proti Českým Budějovicím.

Pak se ne a ne prosadit, šancí za zápas přitom mívá hodně. I proto bral nevzhlednou, ale počítající se branku, jako úlevu.

„Určitě je to tak. Dal jsem gól po dlouhé době, naštěstí jsem se konečně trefil. Teď se můžu uklidnit, jsem rád, že jsem ho dal,“ řekl.

Diváci, kteří v neděli na Andrův stadion dorazili, se mohli bavit na české poměry vynikajícím fotbalem, který nepostrádal rychlé akce, spoustu šancí i technické finesy.

Plzeň totiž na Hanou nepřijela jen bránit a od úvodu dávala najevo, že její současné postavení v tabulce není náhodné.

„Plzeň byla ze začátku lepší, dobře kombinovala, my jsme za začátku naopak byli trochu zakřiknutí. Oni měli dobrý pohyb ve středu hriště, kde si to dobře obehrávali, pro balony si odskakovali až skoro k nám mezi útočníky. Naštěstí jsme dali první gól my a pak Martin chytil penaltu, což bylo hodně důležité,“ zamyslel se.

Závěr utkání a velký plzeňský tlak už musel sledovat ze střídačky, protože jej v 66. minutě nahradil Michal Ordoš, který se na trávníku objevil po zranění kolene.

„Vždycky je to těžké sledovat ze střídačky, ale kluci to naštěstí zvládli a udrželi výhru,“ řekl Hubník. Zároveň si myslí, že vítězství Sigmě před pohárovým dvojzápasem se stejným soupeřem pomůže.

„Každá výhra nám pomůže, minimálně na sebevědomí. Soupeře navíc dostaneme pod tlak, musí si na nás dát větší pozor,“ dodal šestadvacetiletý forvard.