„Všechno je super! Ale zároveň dobře vím, že musím makat, být trpělivý a čekat na šanci,“ říká exkluzivně pro Deník rychlonohý záložník.

O jeho potenciálu se vědělo dlouho. MSFL dávno přerostl, a tak bylo otázkou, kam zamíří. Už během životního ročníku v Uničově, kdy nastřílel osm branek, se mu ozvaly hned dva kluby z nejvyšší české soutěže. Karviná a Slovácko.

„V koutku duše jsem doufal, že by něco mohlo přjít. Pak to bylo však těžké rozhodování, oba kluby na mě udělaly výborný dojem. Karviná byla seriózní, ale rozhodl jsem se nakonec pro Slovácko, které dává šanci mladým,“ vysvětluje Vasiljev.

„Kromě kapitána a pár dalších jsou tam samí mladí kluci, takže nebyl problém zapadnout. Navíc tam jsou i kluci z Olomouce – Kuba Petr s Navrcem (Janem Navrátilem) – takže vše je jednodušší,“ dodává.

A své volby nelituje. Zkušenému trenérovi Stanislavu Levému se zalíbil natolik, že si během pár týdnů vysloužil první profesionální kontrakt v životě. Co na tom, že udělal skok hned o dvě úrovně.

„Všechno je rychlejší, oproti třetí lize není na nic čas. Ale myslím, že postupně je to každým tréninkem z mé strany čím dál tím lepší. Před týdnem jsem hrál pohár, teď za juniorku, takže jsem rád za zápasovou praxi,“ pochvaluje si.

V letní přípravě navíc zažil zatím největší zápas své kariéry. Slovácko se totiž utkalo se slavným AS Řím.

„Z Uničova rovnou proti takovým borcům? Vynikající! Byl to velký zážitek. Nebyly tam sice ty největší hvězdy, ale i ty ostatní hráče jsem vždycky sledoval jen v televizi nebo za ně hrál FIFU,“ směje se Vasiljev ještě teď při vzpomínce na červencový duel, který uherskohradišťský celek prohrál pouze 0:1.

„Borci jako Diego Perotti nebo Bruno Peres na mě udělali velký dojem, všechno hráli v rychlosti. Ale i to zázemí okolo, které měli v horském středisku nachystané, byla pecka.“

Ke stoprocentní spokojenosti tak „Vaskovi“ chybí jediné: ligový start. Během úvodních tří kol totiž zatím příležitost nedostal.

„Je jasné, že to nepůjde hned. Musím makat, být trpělivý a čekat na šanci. Jsem rád, že jsme teď vyhráli nad Baníkem a klukům se daří,“ bere svou situaci sportovně Vasiljev, jenž musel kvůli životní výzvě přerušit své vysokoškolské studium.

„Je to pro mě velká změna. Studuju, už mám skoro hotového bakaláře, ale musel jsem si to teď o rok prodloužit. Moc času na učení totiž teď v profesionálním fotbale není,“ přiznává Vasiljev.

Když má čas, sleduje své bývalé spoluhráče z Uničova, kde hraje i jeho mladší bratr Roman. Ti mu však zatím příliš radost nedělají.

„Na začátek měli kluci těžké soupeře, ty zápasy se jim nevydařily, ale věřím, že si to sedne. Trošku se to obměnilo, protože tři hráči odešli, tři přišli, navíc je tam nový trenér. Chce to čas, ale Uničov zase půjde nahoru. Kádr je tam dobrý, to samé zázemí,“ chválí Hanáky.

A nezapomene ani na osudového kouče Jiřího Balcárka.

„S trenérem jsme to konzultovali, popřál mi štěstí a jsme v kontaktu. Byli jsme tak nějak domluvení, že kdyby mi to ve Slovácku nevyšlo, mohl bych jít za ním do Znojma. Taky ho sleduju a přeju mu, ať se mu daří,“ uzavírá Tomáš Vasiljev.

Připíše si svůj premiérový ligový start dnes večer na půdě pražské Sparty?